Kino od kuchni - KUKBUK

Kino od kuchni

2 czerwca we Wrocławiu rozpoczyna się święto kulinariów na dużym ekranie. „Filmowa Europa na widelcu” to przegląd produkcji dedykowanych jedzeniu.

Tekst: redakcja
Grafika: materiały promocyjne

kukbuk_Uczta_Babette

W programie tego trzydniowego wydarzenia znalazły się filmy fabularne i dokumentalne, w których jedzenie jest punktem wyjścia do rozważań nie tylko kulinarnych, ale również z pogranicza kultury i sztuki. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. historię ruchu Slow Food („Slow Food Story”), rozważania na temat jakości jedzenia i jego wpływu na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne („W obronie jedzenia”) czy obraz dokumentujący pobyt światowych szefów kuchni na Suwalszczyźnie („Wtajemniczeni”).

W ramach przeglądu pokazane zostaną również klasyki kina z kuchnią w tle, jak choćby „Uczta Babette” czy „Charlie i fabryka czekolady”.

Przed każdym pokazem planowane są tematyczne przekąski przygotowane przez szefa kuchni hotelu Metropol – Mariusza Kozaka.

Przegląd rozpocznie pokaz filmu „W obronie jedzenia”. Przed projekcją odbędzie się rozmowa Piotra Bikonta z Robertem Makłowiczem.

Festiwal organizowany jest przez inicjatywę Films for FOOD, która regularnie dzieli się z nami najsmaczniejszymi kąskami świata kinematografii. Bilety: 12 zł ulgowe i 15 zł normalne, do nabycia w kasie Kina Nowe Horyzonty oraz przez stronę: www.kinonh.pl

Zapraszamy!


© KUKBUK 2018