Jestem w kuchni - KUKBUK

Jestem w kuchni

Gotując z najnowszą książką Tessy Capponi-Borawskiej, możecie wesprzeć fundację na rzecz walki z rakiem.
JESTEM W KUCHNI kukbuk

Gdzie jesteś? W kuchni! Taka odpowiedź wcale nas nie dziwi, zwłaszcza w przypadku Tessy Capponi-Borawskiej, znawczyni – w teorii i praktyce – włoskiej kuchni, wykładającej jej historię, jak również swojego ojczystego kraju na Uniwersytecie Warszawskim. Książki („Moja kuchnia pachnąca bazylią” i „Dziennik toskański”) pochodzącej z Florencji Capponi-Borawskiej od lat cieszą się powodzeniem wśród smakoszy, dlatego z radością spieszymy donieść, że jej najnowsza publikacja „Jestem w kuchni” będzie mieć premierę w najbliższą niedzielę, 25 października, w lubianej przez nas restauracji NABO, specjalizującej się w kuchni skandynawskiej. Cały dochód ze sprzedaży najnowszej książki Tessy będzie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Jestem, która od trzech lat wspomaga pacjentów onkologicznych i ich rodziny.


W książce znajdziecie między innymi przepisy na smakowite włoskie przekąski, takie jak crostini con pollo, klasyczne zupy (z minestrone na czele), makarony, a także na risotto, gnocchi oraz ryby (dorsz po florencku!) i mięsa (uśmiechamy się do polpette di Francesca). Oczywiście nie zabrakło przepisów na dolci, czyli desery.


Przy okazji spotkania z charyzmatyczną Włoszką odbędzie się sąsiedzki kiermasz przetworów i nalewek. Będzie można też zakupić oliwki i oliwy przywiezione z prywatnej plantacji z Toskanii.
Więcej informacji o działalności fundacji znajdziecie na stronie
www.fundacjajestem.org, a o samym wydarzeniu w NABO – na Facebooku.

 

NABO

ul. Zakręt 8

Warszawa
Spotkanie odbędzie się 25.10.2015, w niedzielę, w godz. 16-19.


© KUKBUK 2018