Jedz i oglądaj filmy - KUKBUK

Jedz i oglądaj filmy

Zapraszamy na kolejny pokaz festiwalu Films for Food - tym razem Michael Pollan będzie bronił jedzenia.
muranow kukbuk

Gluten, mięso, produkty bez tłuszczu… Jeść albo nie jeść—oto jest pytanie. W ramach Films for Food już 13 grudnia w kinie Muranów o 20:00 odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „W obronie jedzenia”, w którym twórcy starają się znaleźć na nie odpowiedź. Reżyser, Michael Schwarz, obrał za przewodnika amerykańskiego dziennikarza i działacza społecznego Michaela Pollana, który szerszej publiczności znany jest jako autor słynnych słów: „Jedz. Nie za dużo. Głównie rośliny.“ Podczas filmowej podróży odkrywa, co robić żeby jeść zdrowo, a przy tym czerpać przyjemność z jedzenia.


Po pokazie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi nasza wydawczyni i redaktorka naczelna wydań specjalnych KUKBUK-a—Daria Pawlewska. W spotkaniu udział wezmą Dorota Metera, ekspertka od rolnictwa ekologicznego i prezes jednostki certyfikującej Bioexpert, Piotr Petryka, który razem z żoną Agnieszką Kręglicką prowadzi sieć restauracji, oraz Maia Sobczak, autorka bloga i książki „Qmam kasze”.


Films for food to nowa inicjatywa kina Muranów i Fundacji Generator – cykl pokazów, dzięki którym widzowie mają szansę oglądać filmy fabularne i dokumentalne o tematyce kulinarnej. W ramach Films for Food widzieliśmy już film o kopenhaskiej restauracji Noma i film o guru fermentacji—Sandorze Katzu.

Kino Muranów

ul. Gen. Andersa 5

13 grudnia, godz. 20:00

cena biletu 25 zł


© KUKBUK 2018