Jedz i pomagaj - KUKBUK

Jedz i pomagaj

Ważne i smaczne wydarzenie w Łodzi. W najbliższa sobotę w hotelu Andel's odbędzie się kolejna edycja charytatywnej kolacji organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. Goście skosztują potraw przygotowanych według przepisów Kurta Schellera.
kurt scheller kukbuk

Ta cykliczna akcja kulinarna wpisała się już na dobre w kalendarz łódzkich wydarzeń charytatywnych. Do tej pory na wieczornych spotkaniach swój kunszt kulinarny prezentowali: Pascal Brodnicki, Karol Okrasa, Robert Makłowicz, Andrzej Polan i Robert Sowa.
Szósta kolacja pt.: Przyjaciele Gotują odbędzie się pod hasłem: „Krótka podróż dookoła świata”. Przewodnikiem będzie Kurt Scheller, który poprowadzi gości szlakiem przysmaków z różnych stron świata. Podróż rozpocznie się w pełnej ryb Skandynawii – na przystawkę będzie rolada z pstrąga, tatar ze śledzi, a także wędzony i marynowany łosoś. Z zimnej północy goście zawitają na obiad do słonecznego Monako, gdzie spróbują wołowego consomme z warzywami.

kurt scheller kukbuk

Kolejne danie to potrawa z nutą orientalnych wpływów – kacza pierś podana z pierożkiem won ton, faszerowanym królikiem. Zwieńczeniem kulinarnej podróży będzie deser – tort piwny z czekoladą, truskawkami, zaostrzony marynowanym pieprzem prosto z Madagaskaru.

 

W kolacji udział weźmie również Andrzej Pągowski, który specjalnie dla Przyjaciół Świata stworzył projekty kubków i talerzy. Wśród potwierdzonych gości jest również malarka Joanna Sarapata. Podczas wieczoru zlicytowany zostanie obraz namalowany przez artystkę.

kurt scheller kukbuk

Fundusze zebrane podczas kolejnej kolacji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Tym razem pomoc trafi do Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu. Dodatkowo, zgromadzone środki wesprą działania świetlicy Anielisko oraz Stowarzyszenia Słyszę Serce.
W przypadku zainteresowania udziałem w najbliższej kolacji charytatywnej lub wsparciem działań Stowarzyszenia, można kontaktować się ze Stowarzyszeniem pod adresem: biuro@przyjacieleswiata.pl


© KUKBUK 2018