Hubertus w Gałkowie - KUKBUK

Hubertus w Gałkowie

Tętent końskich kopyt, owacje i myśliwski bankiet - zapraszamy do Gałkowa na malowniczą gonitwę Św. Huberta.
Hubertus galkowo kukbuk

Wielki Bieg Św. Huberta to największe święto wszystkich jeźdźców i jedna z najstarszych tradycji sportowych – po raz pierwszy bieg ten zorganizowano w 1444 roku. Wtedy było to jedno z największych organizowanych w Europie polowań, teraz to zapierająca dech w piersiach przygoda sportowa i towarzyska. W zeszłym roku zainspirowała nas także do gotowania – rozgrzewająca zapiekanka a la Savoyard czy risotto na czerwonym winie z burakami i kiełbasą pojawiły się w numerze 11. obok zdjęć z gonitwy.

Hubertus galkowo kukbuk

W Stadninie Ferensteinów w Gałkowie wielki bieg myśliwski organizowany będzie po raz piętnasty. Ze względu na rozmach jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce – w zeszłorocznej gonitwie wzięło udział 60 jeźdźców, ponad 300 osób obserwowało ich poczynania z wozów, a kolejne kilkaset emocjonowało się podczas gonitwy za lisem. Na trasie całego biegu ustawionych jest około 50 przeszkód.

 

Tegoroczna gonitwa rozpocznie się 10 października o godzinie 12 prezentacją uczestników na Hipodromie. Następnie jeźdźcy wyruszą w trasę, a widzowie będą śledzić ich poczynania w najbardziej malowniczych miejscach. Do takich zalicza się przeprasza przez rzekę Krytunię, w której zwykle ląduje część śmiałków. Po pokonaniu trasy przez las i pościgu za lisem wszyscy zjadą do stadniny na imponujący myśliwski bankiet.

 

Wielki Bieg Św. Huberta  to gratka nie tylko dla jeźdźców, lecz także dla gości. Wyjątkowo spektakularne momenty trasy oglądają oni bowiem z wozów, wyposażonych w piknikowe kosze i napoje. Cały przejazd to niemal trzygodzinna wyprawa po przepięknej Puszczy Piskiej, zakończona oglądaniem pełnego adrenaliny pościgu za lisem, czyli jeźdźcem z przypiętą lisią kitą. Widok koni galopujących w pełnym cwale jest imponujący i wywołuje wielkie emocje. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy mają ochotę przenieść się na chwilę do świata pełnego elegancji, piękna, tradycji i legendarnej polskiej odwagi. Na tej imprezie nie zabraknie również sław, swoją obecność zapowiedzieli minister oświaty Joanna Kluzik-Rostkowska, Daniel Olbrychski, Kinga Rusin i wielu innych. Malownicze widoki, wielkie emocje i kulinarne uniesienia gwarantowane. Zapraszamy!

Hubertus galkowo kukbuk

Wszystkie atrakcje umieszczone w programie zawarte są w cenie biletu. Wejściówki można odebrać 10 października od godziny 9 30 w Gałkowo Club45 (Stadnina Koni Ferensteinów).

 

Cennik:

Jeździec na koniu wypożyczonym ze Stadniny Koni Ferensteinów – 250 zł

Jeździec na własnym koniu – 100 zł

Miejsce na wozie piknikowym dla osób dorosłych (powyżej 18 lat) – 200 zł

Miejsce na wozie piknikowym dla młodzieży w wieku 18- 15 lat – 150 zł

Miejsce na wozie piknikowym dla dzieci do 15 roku życia – 100 zł

Miejsce na wozie piknikowym dla dzieci poniżej 4 lat – wstęp wolny

 

 

Dane do przelewu: 

PKO BP 82 1020 4753 0000 0502 0046 5765

K&F GROUP

Gałkowo 45

12-220 Ruciane- Nida

 

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem i ograniczoną liczbę miejsc, o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń, które wysyłać można na adres stadninagalkowo@kfgroup.pl. W treści maila powinna pojawić się szczegółowa lista gości (imię, nazwisko) oraz informacja o preferowanym towarzystwie (również nazwiska).

 

 

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych adeptach jeździectwa. W niedzielę 11 października odbędzie się Hubertus Dziecięcy, który posiada już kilkuletnią tradycję.

 

Atrakcje dla dzieci:

-Wyjazd w teren wierzchem (grupa zaawansowana)

-Przejazd wozem piknikowym dla mniej zaawansowanych i rodziców

-Games Pony

-Gry i zabawy na polanie

-Poszukiwanie lisa ukrytego w lesie

 

Cennik:

Dzieci – 100 zł (wszystkie atrakcje w cenie)

Rodzice – wstęp wolny

 

Zdjęcie: Rafał Meszka; grafiki: materiały organizatora


© KUKBUK 2018