Głód mięsa - KUKBUK

Głód mięsa

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach inicjatywy Films for Food.

Tekst i zdjęcie: materiały promocyjne

stek kukbuk

Wraz z nadejściem ciepłych dni coraz mniej czasu chce się spędzać w kinie, a i premier jakby mniej. Inicjatywa Films for Food dba o nasz poziom kultury zarówno filmowej, jak i kulinarnej, i zaprasza na kolejny pokaz. Już 20 maja wspólnie podejmiemy temat, który budzi skrajne emocji – mięso. Spróbujemy dowiedzieć się, czy jesteśmy od niego uzależnieni. Podstawą do dyskusji będzie film Marjin Frank pt. „Głód mięsa”. Jego reżyserka staje przed trudnym wyborem między miłością do mięsa a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu.

O 19:00 odbędzie się projekcja, a po niej dyskusja z propagatorami jakościowego mięsa w Polsce (m.in Grzegorzem Kwapniewskim i Danielem Pawełkiem) jak i z zagorzałymi wegetarianami. W rozmowie wezmą udział również dziennikarki magazynu „Food Service”: Agata Godlewska, redaktor naczelna oraz Patrycja Siwiec, wicenaczelna, która poprowadzi dyskusję.

Dodatkowo, bezpośrednio po seansie i rozmowie w kinie, około 21:30 zapraszamy do restauracji Butchery&Wine na kolację przy dużym, wspólnym stole. Specjalne menu inspirowane filmem dostępne jest w cenie 120 zł i również w cenie 120 zł degustacja win (cena nie obejmuje biletu na pokaz).

Bilety na seans (w cenie 23 zł) do kupienia w kasie kina Muranów, przy ulicy Andersa 5 oraz na stronie internetowej kina. Rezerwacji na kolację w restauracji Butchery&Wine, przy ulicy Żurawiej 22, można dokonać na miejscu, pod numerem telefonu: 22 502 31 18 lub pod adresem mailowym restaurant@butcheryandwine.pl.

films for food kukbuk

© KUKBUK 2018