Giełda rodzinnych przepisów - KUKBUK

Giełda rodzinnych przepisów

W sobotę 5 lipca goście krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej będą mogli wziąć udział w międzynarodowej i międzypokoleniowej wymianie rodzinnych przepisów.
kuchenne historie kukbuk

Przy jednym stole w ogrodzie Karma Coffee Roasters zasiądą wszyscy, którzy chcą podzielić się przepisami ze swoich rodzinnych domów. Pierogi, barszcz, śledzie – dania kuchni polskiej czy żydowskiej? Ta niejasność to doskonały dowód na to, że obie kultury są ze sobą silnie związane i wzajemnie na siebie oddziałują. To wynik wielu lat wspólnego języka i wspólnego jedzenia. W myśl tej idei postaramy się odnaleźć związki i różnice w sposobie przygotowania potraw, poznać rodzinne przepisy i historie, które za nimi stoją.

Przynieście swoje ulubione receptury, niekoniecznie żydowskie, a także zdjęcia, książki kucharskie i gotowe dania, którymi chcielibyście poczęstować uczestników. Rozmowę poprowadzi Sabina Francuz z projektu Głodne Kawałki, a wszystkie historie zostaną zebrane i opublikowane w formie bloga. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

barszcz kukbuk

Giełda odbędzie się w ramach 24. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.


© KUKBUK 2018