Gdzie jest głaz odmierzający czas? To będzie weekend z dreszczykiem! - KUKBUK

Gdzie jest głaz odmierzający czas? To będzie weekend z dreszczykiem!

Pięć smaków azjatyckiego filmu, tajemnice warszawskich parków i las zimą. Przed nami weekend po brzegi wypełniony atrakcjami!

Tekst: Jessica Nadziejko 
Grafika: Magda Pilaczyńska

magda pilaczyńska

Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich, 23 listopada, Warszawa 

Gdzie leży głaz odmierzający czas? Na którym budynku znajdują się wole czaszki i dlaczego w Łazienkach należy uważać na raki? Na dobry początek weekendu poszukamy odpowiedzi na te pytania – w piątek, podczas wieczornego spaceru z adrenaliną po Łazienkach Królewskich.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków, 23-25 listopada, Wrocław

Sobotę spędzimy we Wrocławiu. Od rana będziemy smakować azjatyckie kino na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, by potem wrócić do stolicy i czerpać całymi garściami z dobroci, które zaserwuje nam Bazarch Warszawa – targi książki o architekturze i mieście.

Bazarch Warszawa – targi książki o architekturze i mieście, 24-25 listopada, Warszawa 

Na targach Bazarch Warszawa, które odbędą się w zabytkowej hali Gwardii, zapoznamy się z książkoymi nowościami i bestsellerami poświęconymi miastom, architekturze i sztuce projektowania. Gośćmi targów będą twórcy z Polski i z zagranicy. Organizatorzy zapowiadają rabaty i promocje… może to idealny moment, by rozpocząć poszukiwanie świątecznych prezentów?

Warsaw Fashion, 24-25 listopada, Warszawa

Gdy książek będzie nam już dość, zajrzymy do nowo powstałej przestrzeni twórczej, czyli Elektrowni Powiśle, zasilanej energią projektantów i pasjonatów mody. Na dwa listopadowe dni serce Powiśla zamieni się w strefę pokazów, wywiadów i wystaw. Podejrzymy, co i jak się nosi, zrobimy duże zakupy i zobaczymy, jak na wybiegu radzą sobie najpiękniejsze Polki.

Bałtycki Ekosystem: Roślinny Targ, 24 listopada, Poznań

Ciężką jesienną aurę w weekend rozjaśnimy zielenią. Ci z nas, którzy ominą Wrocław i Warszawę, zjawią się w Poznaniu, na roślinnym targu. Stworzymy tu własny ekosystem, do złudzenia przypominający las. Zasięgniemy praktycznych porad dotyczących pielęgnacji roślin zimą i pokochamy je jeszcze bardziej za to, jak zbawiennie wpływają na ludzi.

Veganmania, 25 listopada, Warszawa

Roślinami otoczymy się także w niedzielę na festiwalu Veganmania w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Zjemy mnóstwo specjalnie przygotowanych pyszności, poznamy tajniki produkcji wegańskich kosmetyków i realia hodowli zwierząt. Na osłodę końca weekendu skorzystamy z warsztatów z Karoliną Gawrońską, dobrze nam znaną autorką książki „Wegańskie słodycze. Kultowe, zdrowe, bezglutenowe”.

Chodźcie z nami świętować weekend!


© KUKBUK 2018