Festiwal Designu i Kreatywności. Ene Due De zaprasza dzieci do Danii - KUKBUK

Festiwal Designu i Kreatywności. Ene Due De zaprasza dzieci do Danii

Dzieci i twórcze działanie to połączenie oczywiste. Nie tak oczywiste jest jednak to, w jaki sposób tę twórczość mogą stymulować rodzice. Tu z pomocą przychodzi festiwal Ene Due De, który wspólnie z poznańską Concordią Design zabiera i dzieci, i rodziców w podróż do Danii.

tekst: Anna Daniluk

Ene Due Festiwal

Pobudzanie kreatywności dzieci to najważniejsza idea przyświecająca tegorocznej edycji Festiwalu Designu i Kreatywności Ene Due De, który w poniedziałek 10 września ruszył na terenach Concordia Design w Poznaniu. Hasło przewodnie imprezy brzmi: „Dania do Poznania”, a jednym z jej najciekawszych punktów będzie wystawa „Home Sweet Home”, przygotowana przez duńskie studio projektowe My Little Architect.

Wydarzenie potrwa aż sześć dni i – jak deklarują organizatorzy – będzie to dla najmłodszych szansa na inspirującą podróż do Skandynawii. W ramach wystawy „Home Sweet Home” młodzi projektanci stworzą kartonowe modele swoich wymarzonych pokoi, wyposażone w popularne duńskie meble, zabawki i gadżety. Na dzieci czekają też warsztaty hygge i robotyki oraz wiele innych atrakcji, które szczegółowo opisano na stronie festiwalu. 

Festiwalowi goście zetkną się nie tylko z duńską kulturą, ale i z kuchnią! Skandynawskie przysmaki zostaną przygotowane z myślą zarówno o młodych, jak i nieco starszych smakoszach. Na gości czekać będą również inne atrakcje: strefa nowych technologii, spektakle, strefa zabawy dla najmłodszych oraz – dla rodziców – wykłady psychologiczne prowadzone przez Magdalenę Sękowską. Nowością będą przygotowane z myślą o edukatorach warsztaty, których celem jest znalezienie narzędzi do nauki dizajnu w szkole podstawowej.

Atrakcji zaplanowano co niemiara, ale organizatorzy podkreślają, że najważniejsze jest stworzenie dla maluchów miejsca, w którym będą mogły obcować ze sztuką i z dizajnem w niczym nieskrępowany sposób. My – choćby poprzez wydanie specjalne KUKBUK Dzieciaki – wpisujemy się w nurt nieskrępowanej twórczości i także zachęcamy dzieci do rozwijania wyobraźni! Dlatego tym bardziej zapraszamy na Ene Due De!

Festiwal, który odbędzie się już po raz ósmy, trwa od 10 do 16 września. Partnerami wydarzenia są pracownia architektoniczna My Little Architect oraz Duński Instytut Kultury. Wstęp wolny.


© KUKBUK 2018