Europa na Widelcu 2018 - KUKBUK

Europa na Widelcu 2018

Trzy dni z dobrymi filmami o jedzeniu. Rozpoczynający się 1 czerwca przegląd Filmowa Europa na Widelcu to wydarzenie, którego żaden szanujący się smakosz nie może przegapić!

Tekst: Lena Iskra

Inspirujący goście, piękne filmy o jedzeniu i świetna organizacja – już po raz dziesiąty Wrocław przemieni się w kulinarną stolicę Europy podczas festiwalu Europa na Widelcu, któremu towarzyszyć będzie wyjątkowy przegląd filmowy. Podczas gdy wrocławski rynek wypełni się biesiadnym gwarem i najciekawszymi smakołykami z różnych zakątków Starego Kontynentu, na dachu hotelu Monopol rozpocznie się „najsmaczniejsze wydarzenie filmowe”.

Zespół Films for Food wybrał wyjątkowe produkcje kinowe opowiadające o kuchni w oryginalny, indywidualny sposób. W programie znalazły się między innymi: „Alain Ducasse, kuchenne wyzwania”, przedstawiający sylwetkę legendarnego francuskiego szefa kuchni, „Cydrowe historie”, poświęcone trunkowi, którego popularność nieustannie rośnie, „Tampopo”, klasyk kina kulinarnego i kwintesencja Azji, czy edukacyjna propozycja dla dzieci „Co masz na talerzu?”.

Podejście do temat jedzenia jednak nie ograniczy się tylko do ujęć filmowych. Pokazom będą towarzyszyć, jak na festiwal kulinarny przystało, degustacje. I tak pierwszego dnia festiwalu po pokazie filmu „Bar Schumanna”, poświęconego najlepszym barom na świecie, czekają nas rozmowy z barmanami, DJ-ami i koktajle pod gołym niebem.

Przegląd w Kinie Nowe Horyzonty to również wyjątkowa okazja do spotkania z inspirującymi osobowościami. Wśród gości Filmowej Europy na Widelcu znajdą się praktycy i teoretycy związani ze światem kina i kulinariów. Podobnie jak przy doborze filmów, i tu organizatorzy zadbali o różnorodność dziedzin – swoimi doświadczeniami podzielą się uznani krytycy, restauratorzy, szefowie kuchni, jak również przedstawiciele świata mediów i znawcy kultury krajów europejskich. Na ich czele stanie niestrudzony poszukiwacz najlepszych smaków, krytyk kulinarny i publicysta Robert Makłowicz, który będzie gościem specjalnym wieczoru inaugurującego w hotelu Monopol.

Szczegółowe informacje można znaleźć w kasach Kina Nowe Horyzonty i na www.kinonh.pl. Pełny program dziesiątej edycji Europy na Widelcu jest dostępny na stronie www.smakiwroclawia.pl


© KUKBUK 2018