Ene Due De - Concordia Design dla dzieci - KUKBUK

Ene Due De – Concordia Design dla dzieci

Najlepszych projektantów można znaleźć wśród dzieci.
enedue kukbuk

Już w ten weekend, 26-27 września, w Concordia Design odbędzie się V Festiwal Designu dla Dzieci. Po raz kolejny organizatorzy chcą pobudzić kreatywność i innowacyjność, czyli cechy, z którymi wszyscy się rodzimy. Głównym punktem festiwalu jest interaktywna wystawa „Let’s Play!”, która prezentuje najciekawsze produkty polskiego dizajnu dla dzieci – zabawki, książki i elementy wyposażenia wnętrz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wystawa została zaaranżowana w formie gry planszowej, zachęca zwiedzających do zabawy eksponatami. Projekt wystawy został zrealizowany w ramach obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych w 2014 roku i prezentowany był dotychczas tylko w Turcji. Na wystawie zobaczymy między innymi przedmioty zaprojektowane przez Zuzu Toys, Roberta Czajkę, Alicję Patanowską, Protein Design czy Trzy Myszy.

Podczas festiwalu uczestnicy będą także mieli okazję wziąć udział w rozwijających wyobraźnię warsztatach. „Modernistyczny Poznań” to okazja do poznania koncepcji projektowej bloków oraz stworzenia makiety swojego wymarzonego budynku. Na warsztatach „Bankowa gra planszowa BZ WBK” dzieci dowiedzą się się, jakie są mechanizmy projektowania gier planszowych, a przy okazji zaznajomią się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. Na warsztatach WBK „Z Ekonomią na Ty!” poznają, czym jest pieniądz, skąd się bierze i do czego właściwie jest potrzebny. Oczywiście nie obędzie się bez doskonałej zabawy.

W tym roku czeka na dzieci także nowa atrakcja – strefa testowania. Dzieci przyswajają najnowsze technologie naturalnie, bardzo szybko się uczą, potrafią być także bardzo bezpośrednimi krytykami. W strefie testowania dzieci będą mogły ocenić interaktywne gry i nowoczesne urządzenia.

Organizatorzy nie zapomnieli o starszych uczestnikach festiwalu – dorośli będą mogli wziąć udział w wykładzie na temat przestrzeni dla dzieci, przygotowanym razem z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. W czasie spotkania organizatorzy wraz z opiekunami zastanowią się nad tym, w jaki sposób organizować domową przestrzeń dla dzieci, aby odpowiadała ich potrzebom i pobudzała kreatywność, a także we współpracy z ekspertami marki VOX stworzą projekt aranżacyjny.

Wśród atrakcji festiwalu „Ene Due De” znajdziemy także spektakle teatralne dla najmłodszych oraz kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Na uczestników będą czekać także specjalne menu w restauracji oraz strefa chill out.

enedue kukbuk

Więcej informacji o festiwalu na www.concordiadesign.pl


© KUKBUK 2018