Do Azji na weekend - KUKBUK

Do Azji na weekend

Ramen na śniadanie, curry na obiad a na kolację sushi? Tak możecie spędzić cały weekend, nie ruszając się z miasta.
azja restaurant week kukbuk

To już część miejskiej tradycji – oczekiwanie na smakowity Restaurant Week umila warszawskim łasuchom krótsza, weekendowa, zazwyczaj tematyczna edycja. Tym razem organizatorzy festiwalu zabiorą nas w naprawdę daleką podróż – w pierwszy weekend lutego przenosimy się do Azji.

Wyciskający łzy z oczu, pikantny Daleki Wschód? Aromatyczne Indie? Czy mniej znane jemeńskie przysmaki? To wszystko (i wiele więcej!) czeka nas w zimowej edycji Restaurant Weekend. W festiwalu wezmą udział najlepsze warszawskie restauracje serwujące kuchnię Azji i Pacyfiku, zapowiada się więc trzydniowy maraton kulinarnych doznań pełen niełatwych wyborów. Na gości czekają trzydaniowe propozycje w świetnej cenie – za przystawkę, danie główne i deser zapłacimy tylko 39 złotych. O tym, jak szefowie warszawskich restauracji łączą tradycję z nowoczesnością przekonacie się ze specjalnie przygotowanych na tę okazję menu – będą znane klasyki i wiele nowych dań.

Restaurant Weekend to nie tylko spotkania przy stole. Organizatorzy zapraszają również do udziału w interesujących wydarzeniach pokazujących Azję „od kuchni”, czyli targach kulinarnych Azja Restaurant Week Food Fest, wykładach, warsztatach fermentacji oraz projekcjach filmowych. W zimowej edycji festiwalu wezmą udział najciekawsze organizacje i instytucje zajmujące się kulturą orientalną, które przybliżą nam fascynujące, dalekowschodnie tradycje i zwyczaje. Nie ma lepszego sposobu, żeby poznać azjatycką kulturę spędzania czasu przy stole, niż dzieląc z najbliższymi wyjątkowe, kulinarne doświadczenie.

Rezerwacje ruszają 26.01., ale jeśli chcecie mieć pewność, że będzie na was czekać stolik w wymarzonej restauracji, już teraz wejdźcie na stronę festiwalu i skorzystajcie z opcji wcześniejszej rezerwacji, którą możecie podarować bliskim lub wykorzystać sami.

Śledźcie również stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie już niebawem pojawi się lista restauracji, biorących udział w festiwalu i informacje o wydarzeniach towarzyszących. My już ostrzymy sobie ząbki, do zobaczenia przy stole!

 


© KUKBUK 2018