Afryka na ekranie - KUKBUK

Afryka na ekranie

Właśnie ruszył 10. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera, który prezentuje zarówno najnowsze, jak i klasyczne pozycje afrykańskiej kinematografii.
afrykamera kukbuk

Festiwalowe filmy można oglądać aż w ośmiu miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Koninie, Szczecinie i Białymstoku. Na stronie festiwalu znajdziecie pełny repertuar i opisy filmów. Wydarzenie ma na celu nie tylko rozszerzanie naszej wiedzy na temat historycznego i współczesnego miejsca Afryki w świecie, lecz także walkę ze stereotypami na temat tego kraju i jego kulturowego zacofania.

W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty kuchni etiopskiej, podczas których uczestnicy przygotują yndżerę – placek z mąki z miłki abisyńskiej , który obkłada się mięsnymi i warzywnymi dodatkami i sosami. Nie zabraknie też doskonałej etiopskiej kawy. Warsztaty odbędą się 25 i 26 kwietnia o godzinie 11 w restauracji Abisynia i poprowadzi je Yonas Bekele Fresenbet. Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat warsztatów. Mamy dla was dwa zaproszenia na warsztaty. Co należy zrobić, aby je zdobyć? Jesteśmy ciekawi, czy macie jakieś kulinarne doświadczenia związane z Afryką. Opiszcie je w komentarzu pod tym postem. Macie czas do 23 kwietnia do godziny 12, a zwycięzców ogłosimy tego samego dnia o 16. Powodzenia!

afrykamera kukbuk

© KUKBUK 2018