8 przekąsek na oscarową noc - KUKBUK

8 przekąsek na oscarową noc

Najlepsze filmy, aktorzy, piosenki i efekty specjalne podziwiane na ekranie wymagają godnego akompaniamentu kulinarnego.
oscary przekaski kukbuk

Przed nami ważna noc dla wszystkich wielbicieli kina. Już w niedzielę 28 lutego w Dolby Theater w Hollywood Amerykańska Akademia Filmowa po raz 88. przyzna Oscary, czyli nagrody dla najlepszych filmów wyświetlanych w amerykańskich kinach w roku 2015 i ich twórców. Gala potrwa kilka ładnych godzin, bo kategorii jest bardzo wiele, a najważniejsze nagrody przyznawane są dopiero na końcu. Jak dotrwać do ogłoszenia najlepszego filmu 2015 roku? Przedstawiamy zestaw smakowitych przekąsek, które dodadzą wam sił.

Club sandwich

Dobrze wypchane kanapki z chleba tostowego pozbawionego skórek, dla pewności spięte wykałaczkami, wprawią was w nastrój rodem z pubu. Kibicowanie ulubionym filmom po takiej kolacji z pewnością będzie przebiegać bardziej żywiołowo.

oscary przekaski kukbuk

Hush puppies

Chrupiące kuleczki z boczku, jalapeño i kaszki kukurydzianej to przekąska rodem z południa Stanów Zjednoczonych. Na Oscarowej gali pewnie ich nie będzie, bo kto chciałby zatłuścić drogie suknie, ale wy delektujcie się nimi bez obaw w zaciszu domowej kanapy.

oscary przekaski kukbuk

Chipsy z kaszy manny z czatnejem z rokitnika

Ta dekadencka przekąska umili wam omawianie Oscarowych kreacji. Między jednym a drugim chrupnięciem omówcie też fryzury i makijaże!

oscary przekaski kukbuk

Grzanki z brandade i wędzonym pstrągiem

Maślany krem z ziemniaków, wędzona ryba i szczypiorek ułożone na złocistej grzance – takie kąski chrupią i dodają sił między jedną a drugą Oscarową kategorią.

oscary przekaski kukbuk

Guacamole z czarną fasolą

Podczas filmowych nocy najlepiej sprawdzają się miski ulubionych past do wyjadania krakersami czy nachosami. Tym razem zamiast klasycznego guacamole spróbujcie wersji z czarną fasolą.

oscary przekaski kukbuk

Wytrawne ciasteczka z glonami wakame i krewetką

Co prawda Akademia Filmowa rzadko kiedy zwraca większą uwagę na kino azjatyckie, ale nie ma nic do gadania, jeśli chodzi o wasze menu podczas Oscarowej nocy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przekąsić coś orientalnego – zróbcie więc ciasteczka z glonami, krewetkami i jajkiem.

oscary przekaski kukbuk

Tarty karmelowe

Przy tym deserze będzie można artystycznie się wyżyć i do złotego jak Oscarowa statuetka karmelu przykleić ulubione owoce czy orzechy.

oscary przekaski kukbuk

Trufle czekoladowe

„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo, co ci się trafi” – mawiała mama Forresta Gumpa. W przypadku trufli wiadomo, co się trafi – kakaowy środek z wiórkami kokosowymi i rumem.

oscary przekaski kukbuk

© KUKBUK 2018