25 godzin urodzin Instytutu Goethego - KUKBUK

25 godzin urodzin Instytutu Goethego

Projekcje filmowe, warsztaty, koncerty i mobilna kuchnia KUKBUK-a – Instytut Goethego zaprasza na urodziny.
instytut goethego kukbuk

Instytut Goethego promuje język niemiecki i wspiera międzynarodową współpracę kulturalną na całym świecie. Oddział warszawski kończy w tym roku 25 lat! Obchody urodzin są huczne, jak przystało na ćwierćwiecze. O godzinie 18 w piątek 25 września w siedzibie instytutu przy Chmielnej 13 rozpocznie się impreza kulturalna, która dostarczy wrażeń każdemu gościowi. W programie m.in. koncerty muzyków z Warszawy i Berlina – wystąpią Polpo Motel, Pictorial Candi, Antykrystyna, Molly Nilssom i Max Loderbauer z Jackiem Sienkiewiczem. Będzie można nauczyć się szyć, wziąć udział w warsztatach upcyklingowych, wpaść na giełdę czy pokazową lekcję języka niemieckiego. Będą też fotoinstalacje i pokazy wideo, a także performance taneczny grupy Waltz-Binaire.

Nie zabraknie też KUKBUK-a. W instytucie pojawi się nasza mobilna kuchnia, przy której każdy będzie mógł przygotować posiłek dla zupełnie obcej osoby. Będziemy się dzielić plackiem, najbardziej pierwotnym, bazowym produktem, uniwersalnym niemal dla całego świata. Wyjście poza swoją strefę komfortu z pewnością wyzwoli emocje, o których porozmawiamy. Uczestnicy akcji będą mogli je również zapisać na karteczkach – te zostaną powieszone na Drzewie Nowych Przyjaźni, które wyrośnie tuż obok kuchni.

kuchnia mobilna kukbuk

Jeśli tęsknicie za prostymi gestami i uśmiechami, koniecznie wpadnijcie nas odwiedzić. Więcej informacji o akcji KUKBUK rusza znajdziecie tutaj, a pełen program obchodów 25-lecia Instytutu Goethego w Warszawie tutaj. Do zobaczenia!

Godziny działania mobilnej kuchni KUKBUK-a:

25 września, piątek – godz. 20:00-22:00

26 września, sobota – godz. 12:00- 16:00

Projekt kuchni: cooperativa studio


© KUKBUK 2018