Wszystkie smaki Trójmiasta - KUKBUK

Wszystkie smaki Trójmiasta

Wiecie, jak smakuje Trójmiasto? Odpowiedzi szukajcie w najbliższy weekend na nowym festiwalu kulinarnym.

Zdjęcia: materiały promocyjne

trojmiasto smakuj kukbuk

Nad polskim morzem zagości bowiem całkowicie nowa inicjatywa – Miejski Festiwal Kulinarny Smakuj Trójmiasto. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo pysznych atrakcji!

Pierwsza edycja targów Smakuj Trójmiasto upłynie w świątecznej atmosferze. W końcu będzie okazja, żeby podpatrzeć najlepszych kucharzy mieszających w olbrzymich garach wigilijnego barszczu i sprawdzić, jak sobie poradzą z lepieniem tysięcy pierogów z kapustą. Jesteście ciekawi, czy pierniczki mistrzów cukiernictwa są ładniejsze od tych na waszej choince a ich makowce bardziej wyrośnięte? Czy bigos bigosowi nierówny? O tym wszystkim przekonacie się w najbliższy weekend w Gdańsku, organizatorzy festiwalu zapowiadają bowiem odejście od dobrze nam znanego schematu podobnych kulinarnych wydarzeń i obiecują prawdziwą przestrzeń do wspólnego biesiadowania. Zapomnijcie o stoiskach, z których w pośpiechu próbujecie drobnych przekąsek – na trójmiejskim festiwalu doświadczycie nowych form prezentowania jedzenia a przede wszystkim… najecie się do syta. Wśród wystawców znajdą się najlepsi restauratorzy i najwięksi mistrzowie sztuki kulinarnej, a warsztaty poprowadzą specjaliści z pierwszych stron gazet. W czasie pierwszej edycji poznacie 50 wystawców, którzy przygotują dla was swoje świąteczne potrawy, a później zasiądą z wami do wspólnego stołu. Twórcy gdańskiego festiwalu chcą przede wszystkim stworzyć prawdziwą przestrzeń wymiany kulinarnych doświadczeń i otworzyć wystawców na rozmowy ze zwiedzającymi.

 

Kiedy już się najecie, będzie siła, żeby wyruszyć na poszukiwania smakowitych prezentów gwiazdkowych. Będą słodkie pokusy idealne pod choinkę i na wigilijny stół – domki z piernika, ciasteczka świąteczne, gorące czekolady, kandyzowane owoce i mieszanki bakaliowe. Jeśli nie jesteście mistrzami bigosu lub potrzebujecie kuchennego wsparcia przy lepieniu pierogów, nie martwcie się, najlepszej jakości dania będą na was czekać gotowe do zabrania do domu. Wśród propozycji znajdą się klasyki z różnych regionów Polski  a także kompot z suszu, przetwory, pieczywo i wszystko, bez czego nie ma prawdziwego świątecznego stołu. Jeśli wasi bliscy woleliby znaleźć pod choinką niejadalne podarunki, z najnowszymi książkami kulinarnymi czekać będą na was najlepsze wydawnictwa.

Nie tylko jedzeniem i prezentami stoją Święta, podczas wydarzenia będzie można się także czegoś nauczyć, np. podczas warsztatów z dekorowania świątecznego stołu w stylu ekologicznym, zdobienia potraw czy komponowania menu. Ciekawie zapowiadają się warsztaty dla dzieci prowadzone przez babcie: najmłodsi nauczą się wypiekać i dekorować pierniczki oraz poznają podstawy niełatwej sztuki lepienia pierogów.  

Festiwal Smakuj Trójmiasto dopiero się rozkręca, ale organizatorzy już mają głowy pełne pomysłów na regularne spotkania. W planach jest między innymi wakacyjny piknik na trawie i rozmaite edycje tematyczne – poświęcone słodkościom, owocom, żywności wegetariańskiej, daniom restauracyjnym i filozofii Slow Food. Śledźcie uważnie ich profil na Facebooku, gdzie będą pojawiały się informacje o nadchodzących wydarzeniach.

trojmiasto smakuj kukbuk

Festiwal Smakuj Trójmiasto

Sobota,  5 grudnia, od 11 do 20

Gdańsk Wrzeszcz – Sztuka Wyboru na terenie Garnizonu Kultury

Zdjęcia: materiały promocyjne


© KUKBUK 2018