Aukcje KUKBUK i WOŚP - zobacz co możesz wylicytować

KUKBUK dla WOŚP: zobacz, co możesz wylicytować na naszych aukcjach!

Z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspólnie z polskimi ilustratorami, przygotowaliśmy 3 niezwykłe aukcje.

Tekst: Małgorzata Machnicka

emilia dziubak kukbuk

Joanna Concejo

Wydaje urokliwe książki poetyckie. Ma na koncie liczne wystawy i nagrody. Jej droga artystyczna była pełna przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po pierwszym roku studiów na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu wyjechała do Francji, gdzie podczas nieplanowanej dwuletniej przerwy w nauce poznała przyszłego męża i stworzyła szczęśliwą rodzinę. Początkowo jej zainteresowania krążyły wokół instalacji artystycznych. Przełom nastąpił w 2004 roku, kiedy wysłała swoje prace na Bologna Children’s Book Fair, a te zostały zakwalifikowane do wystawy ilustratorów. Od tej pory uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Ilustracje: „Śniadanie”, „Obiad” i „Kolacja” są efektem zderzenia wielu nieoczywistych inspiracji, składających się na oryginalną i intymną wizję artystki – w jednym z wydań KUKBUK-a w 2014 roku zapowiadały kolejne działy magazynu. Klasyczna technika rysunku ołówkiem i kredkami na papierze została utrwalona drukowaną metodą fine art w formacie A3. Technologia druku artystycznego zapewnia najlepszą trwałość barw – obrazy nie tracą intensywności nawet 200 lat.

Chcę licytować prace Joanny Concejo

 

joanna concejo kukbuk

Jakub Woynarowski

Artysta, dizajner i niezależny kurator. Autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej. Absolwent Wydziału Grafiki i Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie, obecnie wykładowca w Pracowni Rysunku Narracyjnego
na tej samej uczelni. Mieszka i tworzy w Krakowie. Otrzymał Paszport „Polityki” za 2014 rok w kategorii sztuk wizualnych. Współpracuje z galerią BWA Warszawa.

Tryptyk przedstawiający kulinarny świat Schulza jest utrzymany w czarno-białej estetyce rycin zdobiących dziewiętnasto- wieczne podręczniki i gazety. Każda ilustracja to wizualny zapis nieładu panującego na stole w abstrakcyjnym ujęciu „z góry”. Rozrzucone sztućce, okruchy i wędrujące między potrawami owady tworzą kompozycję w duchu literatury Schulza, który lubował się zarówno w pochwałach organicznej żywotności, jak i w poetyckich opisach rozkładu.

Chcę licytować prace Jakuba Woynarowskiego

jakub woynarowski kukbuk

Emilia Dziubak

Kiedy była dzieckiem, chciała zostać malarką. Pierwsze ilustracje lądowały w szufladzie, później znalazły się na autorskim blogu, wreszcie doczekały się publikacji pod postacią debiutanckiej książki kucharskiej dla dzieci „Gratka dla małego niejadka”. Mieszka i tworzy w Poznaniu, gdzie skończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 roku oraz nagrody Przecinek i Kropka w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 roku.
 Na koncie ma ponad 40 zilustrowanych książek i udział w kilkunastu wystawach.

Zdaniem artystki nie ma nic przyjemniejszego niż mówienie o świecie za pomocą jedzenia – temat kulinariów pojawia się w jej pracach regularnie. Ilustracje: „Śniadanie”, „Obiad” i „Kolacja” są wynikiem poszukiwania emocji i wyobrażeń związanych z jedzeniem.

Chcę licytować prace Emilii Dziubak


© KUKBUK 2018