Woda? Naturalnie - KUKBUK

Woda? Naturalnie

Martyna Wojciechowska i Żywiec Zdrój zobowiązują się dbać o naturalne zasoby wody w Polsce.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe

Zywiec Zdroj_Konferencja Prasowa_5_16.05.2017

Woda jest optymalna dla zdrowia. Jej zasoby w Polsce są ograniczone, dlatego warto o nie dbać, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach. Tego właśnie dotyczy zobowiązanie, podpisane przez Martynę Wojciechowską – ambasadorkę programu Po stronie natury oraz Fabrizio Gavelli – Prezesa Zarządu firmy Żywiec Zdrój. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, podczas której kwestię wpływu wody na zdrowie oraz dbania o jej naturalne zasoby komentowali cenieni eksperci: Prof. Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka oraz Prof. Artur Magnuszewski, hydrolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobowiązanie jest kolejnym krokiem w działaniach na rzecz natury, które długofalowo realizuje marka. Od dziewięciu lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami prowadzi program Po stronie natury, w ramach którego, w trosce o naturalne zasoby wodne sadzi drzewa i prowadzi działania edukacyjne. Firma wdraża też konsekwentnie odpowiednie działania w swoich fabrykach, realizuje projekty małej retencji i wspiera organizacje pozarządowe w realizacji pomysłów na rzecz natury.

Dbać o naturalne zasoby wody można na różne sposoby, a jednym z bardzo istotnych jest sadzenie drzew, bo to one mają ogromny wpływ na gromadzenie zasobów wody.

„Obieg wody w przyrodzie odbywa się w zamkniętym cyklu, w którym dla nas najważniejsza jest faza lądowa, a więc podróż umownej kropli wody deszczu. O zasoby wodne możemy dbać w dwojaki sposób – ograniczać jej zużycie, ale też przyczyniać się do poprawy warunków odnowy zasobów wodnych – takim działaniem nie tylko w sferze symbolicznej jest sadzenie drzew w górach, ale także np. w miastach. Jaki związek mają woda i drzewa? Ogromny. To one mają tak wielki wpływ na procesy gromadzenia wody, która następnie jest filtrowana w naturze. Zasoby wody w Polsce są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska, dlatego warto o nie dbać, co można robić sadząc drzewa, ale też racjonalne gospodarując wodą na co dzień” – komentuje prof. Artur Magnuszewski, Uniwersytet Warszawski. Do racjonalnej gospodarki zachęcamy i my, jak również i do solidnego nawadniania organizmu, zwłaszcza latem!


© KUKBUK 2018