Wigilia dla singli - KUKBUK

Wigilia dla singli

Wielu ludzi rezygnuje z tradycyjnej wigilijnej kolacji na rzecz wizyty w ulubionej restauracji. Nie brakuje lokali, które pozostają otwarte do późna i serwują specjalnie przygotowane na tę okazję menu. Na taką kolację często przychodzą zarówno całe rodziny, jak i pojedyncze osoby. Pewna japońska restauracja postanowiła w wigilijny wieczór zadbać o dobre samopoczucie tych ostatnich.
Wigilia dla Singli Kukbuk

Tokijska restauracja PiaPia ogłosiła zakaz wstępu dla par, wywieszając na drzwiach plakat z przekreślonymi figurkami zakochanych. Pary działałyby drażniąco na samotnych pracowników restauracji, którzy w ten wieczór muszą pracować. Na początku miał być to żart, ale managerowie lokalu doszli do wniosku, że dla singli widok zakochanych jest naprawdę ciężki do zniesienia w Święta.

 

W Japonii katolików jest niewielu, dlatego Boże Narodzenie ma raczej wymiar komercyjny. Już od połowy listopada miasta udekorowane są lampkami i choinkami, a po sklepach przechadzają się Święci Mikołaje. Tradycyjny obiad składa się ze smażonego kurczaka (często kupowanego w KFC, które notuje wtedy 20% wzrost sprzedaży) i tortu z bitą śmietaną i truskawkami. Święta to dla Japończyków drugie Walentynki – młodzi ludzie spotykają się w restauracjach i wymieniają prezenty, kończąc wieczór w jednym z wielu „hoteli miłości“.

 

Społeczeństwo japońskie gwałtownie się starzeje, pary rzadziej decydują się na ślub i posiadanie dzieci. Japońscy single, by zapobiec świątecznej chandrze, często korzystają z usług biur matrymonialnych lub szukają towarzystwa w internecie. Pomysł restauracji PiaPia został więc szeroko poparty w mediach społecznościowych, a wg. internautów powinien być wprowadzony w większej liczbie lokali.


© KUKBUK 2018