W weekend można być slow - KUKBUK

W weekend można być slow

Pomimo, że jego symbolem jest ślimak, ruch Slow Food zdobywa zwolenników szybciej niż niejedna sieć fast food.
slow weekend kukbuk

Carlo Petrini, zakładając swoją organizację w 1986 roku, być może nie podejrzewał, że jego filozofia, początkowo zajmująca się sprawami tylko kulinarnymi, zainspiruje także twórców z innych dziedzin. Podczas Slow Weekendu w Warszawie będziecie mogli zrobić zakupy u ponad 400 starannie wyselekcjonowanych projektantów, twórców i producentów, działających w duchu Slow.

 

20 i 21 czerwca KUKBUK zaprasza was do Soho Factory, gdzie zaparkuje ponad 40 foodtrucków, serwujących najlepsze naturalne jedzenie na kółkach, i powstanie 400 stanowisk z żywnością od lokalnych producentów, naturalnymi kosmetykami, modą od polskich projektantów, meblami i akcesoriami. „Nasi wystawcy to lokalni twórcy, często rzemieślnicy, produkujący w małych ilościach i nakładach. Dlatego te produkty to bardzo dobra alternatywa do oferty sieciowych sklepów i dużych producentów“ – mówi Dominik Damaziak, jeden z twórców imprezy.

 

Koniecznie weźcie ze sobą dzieci, bo Slow Weekend to prawdziwy rodzinny piknik! Podczas gdy wy będziecie robić zakupy, wasze pociechy wezmą udział w licznych warsztatach, grach i zabawach w zorganizowanej przez Elle Decoration strefie dziecka Trzy Kolory. Przestrzeń całej imprezy będzie miała ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Mile widziane będą czworonogi.

 

Oprawę muzyczną i drinki zapewni klub Hocki Klocki/Nad Wisłą.

 

Tegoroczna edycja po raz kolejny angażuje się w działania charytatywne. Poprzednim razem uczestnicy wspierali Fundację LaStrada oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. W tym roku każdy będzie mógł oddać cegiełkę na rzecz Fundacji Viva! oraz Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.

 

Slow Weekend #2 #Lato

20-21 czerwca 2015 r., Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25

Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00, wstęp wolny.


© KUKBUK 2018