W staropolskiej kuchni - zapraszamy na warsztaty - KUKBUK

W staropolskiej kuchni – zapraszamy na warsztaty

Jak wyglądał staropolski stół na Mazowszu? Zapraszamy do Villi Intrata w muzeum w Wilanowie na smakowite i mądre warsztaty.

Fot. Agnieszka Indyk

warsztaty kukbuk

Kuchnia staropolska pełna była zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych. Stanowiła mieszankę wielu kultur, a tradycje Zachodu doprawiała smakami Wschodu. Dawni kucharze byli artystami dbającymi o koncept, treść i wyrafinowaną formę dzieła. Gdzie w tym wszystkim mieści się przekonanie, że jedzono dużo, tłusto i niezdrowo? Będziecie mogli to sprawdzić na warsztatach kulinarnych w ramach programu Ogród – Kuchnia – Stół organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Bilety na warsztaty wyprzedały się niemal od razu, ale dla naszych czytelników trochę zostało! 20 listopada o godzinie 12 spotkacie się, aby poznać tajniki przygotowywania gęsiny po warszawsku, a 18 grudnia przygotujecie tradycyjną mazowiecką Wigilię. Mamy dla was po jednym (pojedynczym) bilecie na każdy z warsztatów. Żeby je zdobyć, wystarczy przesłać na adres konkurs@kukbuk.com.pl maila z opisem swoich najsmaczniejszych wspomnień dotyczących gęsiny (w przypadku chęci uczestnictwa w warsztatach 20 listopada) lub wigilijnych potraw, które dziś są już zapomniane (w przypadku chęci uczestnictwa w warsztatach 18 grudnia). Macie czas do czwartku do godziny 10, tego samego dnia wybierzemy najciekawsze odpowiedzi i ogłosimy zwycięzców.

Zajęcia odbędą się w wilanowskiej kuchni Villa Intrata (ul. Stanisława Kostki Potockiego 23), a prowadzą je Maciej Nowicki i Norbert Sokołowski wraz z pomocnikami. Więcej informacji o działaniach prowadzonych przez muzeum znajdziecie tutaj.

Fot. Agnieszka Indyk


© KUKBUK 2018