Słodkie walentynki w Batidzie - KUKBUK

Słodkie walentynki w Batidzie

Za nami niedziela idealna dla zakochanych w czekoladzie.

Zdjęcia: Kasia Stadejek

walentynki batida kukbuk

„All you need is love” – śpiewali The Beatles. Nie do końca się z tym zgadzamy, bo do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze odrobiny czekolady. Dlatego pełni energii i zapału do pracy stawiliśmy się w słoneczną walentynkową niedzielę w siedzibie cukierni Batida na Krakowskim Przedmieściu, żeby wziąć udział w słodkich warsztatach. Wnętrze udekorowane było kwiatami i czerwonymi sercami, a nad kawą i ciastkami siedzieli spacerowicze: rozgadane staruszki, rodzice z podekscytowanymi wyprawą dziećmi i zakochane pary.

 

W planach pierwszego tegorocznego spotkania były trufle, babeczki red velvet i marcepanowe kwiaty. Na stołach błyszczał dumnie rząd mikserów planetarnych KitchenAid, czekały także odważone wcześniej półprodukty – krokant, pasta orzechowa i kakao. Zrobiliśmy z nich masę na trufle, która, rozłożona na tacach, powędrowała do schłodzenia. Potem zabraliśmy się do przygotowania ciasta na babeczki. Utarte masło z cukrem i jajkami wymieszaliśmy z czerwonym barwnikiem i maślanką i nałożyliśmy do foremek. Upieczone babeczki udekorowaliśmy kremem z mascarpone, twarożku i bitej śmietany oraz pestkami świeżego granatu. Schłodzone trufle obtoczyliśmy w kruszonych wafelkach z drobinkami złota, czerwonej posypce red velvet i gorzkim kakao, po czym zapakowaliśmy w ozdobne pudełka, idealne na prezent dla ukochanego łasucha. Czas pozwolił jeszcze rozpocząć pracę nad białymi truflami z yuzu i matchą, ale przed nami było jeszcze jedno wyzwanie. Kolorową masę cukrową i marcepan rozwałkowaliśmy, żeby wyciąć z niej płatki, które następnie złożyliśmy w róże, piwonie i inne romantyczne kwiaty. Naszej pracy przyglądali się cukiernicy, pomagając i doradzając. Do domu zabraliśmy torby własnoręcznie przygotowanych słodkości i to, czego nie zdążyliśmy skończyć. Można więc było kontynuować świętowanie w równie słodkim tonie, turlając trufle i rzeźbiąc w marcepanie.

walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk
walentynki batida kukbuk

Jeśli macie ochotę nauczyć się słodkich sztuczek od mistrzów cukiernictwa z Batidy, mamy dobrą wiadomość: kolejne warsztaty odbędą się już 28 lutego. Tutaj znajdziecie informacje o konkursie, w którym do wygrania są wejściówki. Do zobaczenia!

 

Relacje z walentynkowych warsztatów znajdziecie również na blogach uczestników:

Świat pachnie szarlotką

Nóż i widelec

 

Zdjęcia: Kasia Stadejek


© KUKBUK 2018