Menora na placu Grzybowskim - KUKBUK

Menora na placu Grzybowskim

Od stu lat krzyżują się tu kultura polska i żydowska, od niedawna można też zjeść chałkę z gęsią, cymes i placki blintzes.

Zdjęcia: materiały promocyjne

menora kukbuk

Do Charlotte zwykle wpadamy tylko po pieczywo, po czym kończymy skubiąc kanapkę czy croissanta, popijając wino i podziwiając przez wielkie okna klimatyczny plac Zbawiciela. Niedawno otworzyła się druga lokalizacja popularnego bistro. Na rozkwitającym kulinarnie placu Grzybowskim powstał Menora InfoPunkt, a przy nim Charlotte Menora, gdzie w menu znajdziemy żydowskie specjały i pieczywo.

 

Plac Grzybowski to symboliczny punkt na mapie Warszawy. Przedwojenna zabudowa ulicy Próżnej, synagoga Nożyków i kościół Wszystkich Świętych tworzą wyjątkowy charakter tego miejsca. Menora Infopukt to lokal, nad którym opiekę sprawuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dowiemy się tam wszystkiego o kulturze żydowskiej i związanych z nią miejscach w stolicy. Można zapisać się na wycieczkę po mieście, skorzystać z dostępnych na miejscu platform i baz internetowych czy odszukać dawny adres na wielkiej mapie przedwojennej Warszawy. Jest też sala konferencyjno-warsztatowa dostępna dla instytucji i organizacji pozarządowych.

 

Planowane są warsztaty kulinarne, które pozwolą zgłębić tajniki kuchni żydowskiej. Pierwsze zajęcia odbędą się 15 i 18 marca o godzinie 18 i poprowadzi je Malka Kafka. Uczestnicy nauczą się przygotowywać purimowe specjały i wspólnie zasiądą do szabasowej kolacji. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

menora kukbuk

© KUKBUK 2018