Krakowski Makaroniarz uczy gotować - KUKBUK

Krakowski Makaroniarz uczy gotować

Zapraszamy do Krakowa na cykl Cucinare Bene!, cykl warsztatów z kuchni włoskiej.
Krakowski Makaroniarz warsztaty kukbuk

Krakowskiego Makaroniarza nie trzeba nikomu przedstawiać – nasz krakowski bloger co tydzień podrzuca nowe, włoskie przepisy, a my nie możemy się powstrzymać od natychmiastowego ich testowania. Brioszki, makarony, ciasta z ricottą i arancini – wszystkie dania Bartka są bardzo kuszące, proste do przygotowania i niezwykle smaczne. Raz pokazał nam osobiście, jak gotować – podczas zeszłorocznych warsztatów w Stacji Mercedes jego krem z mascarpone i poczucie humoru zrobiły furorę. Dla wszystkich wielbicieli Makaroniarza mamy dobrą wiadomość – szykują się kolejne warsztaty.

 

Organizatorki Najedzeni FEST! mają nowy, smaczny pomysł dla wszystkich wielbicieli kulinariów. Cucinare Bene! to cykl 10 warsztatów, dzięki którym kursanci nauczą się podstaw kuchni włoskiej prowadzących przez Krakowskiego Makaroniarza, czyli Bartka Kieżuna.

 

Każdorazowo uczestnicy przygotują pełny domowy włoski posiłek – od przystawki po deser. Tworząc  program organizatorzy wzięli pod uwagę głównie dostępne w Polsce sezonowe produkty, tak by – zgodnie z włoską kulinarną tradycją – wykorzystać te warzywa i owoce, które w danym miesiącu są najlepsze.

 

Cucinare Bene! to opowieść  o włoskich kulinarnych obyczajach, o tym gdzie szukać najlepszych produktów i o tajnikach kuchennych sztuczek usprawniających poruszanie się w kuchni. Podczas każdych z zajęć kursanci dowiedzą się też o pochodzeniu i genezie przygotowywanych potraw, a także dowiedzą się jakie wina podać do przygotowywanego przez siebie jedzenia. Kurs gotowania Cucinare Bene! jest przygotowany z myślą o każdym, kto ma ochotę nauczyć się gotować po włosku. Mile widziani będą zarówno początkujący adepci sztuki kulinarnej, jak i osoby bardziej doświadczone. Każde z zajęć są odrębną całością, więc do kursu można dołączyć w dowolnej chwili.

 

Zajęcia będą odbywać się w sobotnie popołudnia w Food&People by Pastrami Deli przy Grzegórzeckiej 21 w Krakowie. Do końca tego roku odbędą się cztery spotkania: 17 września, 8 października, 19 listopada i 10 grudnia. Po szczegóły zajrzyjcie do Krakowskiego Makaroniarza. Zapraszamy!

 

Zdjęcie: Krakowski Makaroniarz

 


© KUKBUK 2018