Co Ci żydzi namieszali? - KUKBUK

Co Ci żydzi namieszali?

A przede wszystkim – co jedli? Zapraszamy na kwietniowe warsztaty kulinarne Malki Kafki w Menorze InfoPunkcie.

Zdjęcia: materiały promocyjne

malka kafka warsztaty kukbuk

„Co ci Żydzi namieszali” to cykl autorskich warsztatów Malki Kafki o żydowskim gotowaniu i życiu. Rozpoczął go Purim, czyli święto losów lub żydowski karnawał, podczas którego to, co wydaje się pewne, może okazać się zupełnie odwrotne, a los może się odmienić dosłownie w jednej chwili.

W kwietniu odbędą się dwa warsztaty związane ze świętem Pesah:

 

PESAH – WYMACANE ŚWIĘTO (12 kwietnia, godzina 18) – czyli o oczyszczeniu się i żydowskiej kreatywności gastronomicznej na przednówku. Jak zrobić doskonały Golden Joich, puszyste kneidlach, bezglutenowy lokszen, upiec elegancki kugel oraz utrzeć charoset? Tego dowiecie się podczas warsztatu z Malką Kafką. Moduł zapisów znajdziecie tutaj.

 

SZABES PODCZAS PESAH (22 kwietnia, godzina 18) – drugie spotkanie nauczy was, co jeść zamiast chałki – wspólnie przygotujemy tradycyjną kolację szabesową. Podczas gotowania będziecie mieli okazję posłuchać niezwykłych opowieści i rozmów na temat wolności. Moduł zapisów znajdziecie tutaj.

 

Warsztaty potrwają około 3 godzin, a wstęp kosztuje 150 zł. Obowiązują zapisy internetowe, a dla pierwszych trzech osób, które zaklepią sobie miejsca, mamy KUKBUK-owe niespodzianki. Podczas każdych zajęć poznacie co najmniej cztery przepisy na dania kuchni żydowskiej, dowiecie się skąd wynikają tradycje świąt żydowskich i uzyskacie odpowiedzi na pytania dotyczące tej kultury, które zawsze was intrygowały, ale nie mieliście kogo zapytać. Zapraszamy!

malka kafka warsztaty kukbuk

© KUKBUK 2018