Ucieczka do Chin - KUKBUK

Ucieczka do Chin

Kto ma dość zimy, niech na chwilę wybierze się do Chin. Gwarantujemy, że będzie smacznie!
Ucieczka do Chin
chinski nocny targ kukbuk

Aktualny numer KUKBUK-a niemal w całości poświęcony jest kuchni różnych rejonów Azji, a zwłaszcza Chinom. Jeśli barwne zdjęcia i soczyste teksty narobiły wam apetytu na ten kawałek świata, mamy dobrą wiadomość. Już 25 lutego będzie można wpaść do Państwowego Muzeum Etnograficznego na chiński targ i spróbować pierożków, dań mięsnych i deserów rodem z Państwa Środka.

 

Chińczycy niedawno rozpoczęli Nowy Rok. Zgodnie z tamtejszym zodiakiem patronuje mu Kogut. Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość, a nie ilość wykonywanych czynności. Na dobry początek roku 2017 Państwowe Muzeum Etnograficzne przygotowało serię wydarzeń, które pozwolą przenieść się do dalekiej Azji. Warsztaty, pokazy artystyczne i inne atrakcje, a wśród nich między innymi karaoke, wróżby i horoskopy, kaligrafia, chińskie wycinanki, malowanie lampionów, konkursy i gry planszowe oraz coś dla ciała – medycyna chińska, stoisko z herbatą i azjatyckie smakołyki. Poczujcie się, jak na chińskim barwnym targu!

 

Warsztaty:

Zwierzęta chińskiego zodiaku – Pracownie Etnograficzne

godz. 16:00-17:30 – wstęp: 20 zł – zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Na warsztaty obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl, tel. 22 696 53 80

 

Chiński Nocny Targ

25 lutego 2017, godz. 16:00-21:00

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Bilety: 3 zł – ulgowy (dzieci do lat 7 i grupy od 5 osób) / 6 zł – normalny

 

(Uwaga! Bilet zakupiony w danym dniu na wystawy PME stanowi również bilet wstępu na Chiński Nocny Targ)


© KUKBUK 2018