Tańcząca kotwica - KUKBUK

Tańcząca kotwica

Nowo powstała restauracja Dancing Anchor to ratunek dla tych, którzy szukają nad morzem dobrego jedzenia.

Zdjęcia: materiały promocyjne

MENU Dancing Anchor Gdansk

Od niedawna gdańska Wyspa Spichrzów oferuje miejsce, gdzie nie tylko dobrze zjecie, lecz także posłuchacie dobrej muzyki, zetkniecie się ze sztuką i wypijecie dobrze skomponowane, nieprzesłodzone drinki. Kuchnia Dancing Anchor opiera się na trzech filarach. Znajdziemy tam dania z kurczaka, wieprzowiny oraz z ryb i owoców morza. Świetnym rozwiązaniem jest otwarta kuchnia – z wnętrza lokalu można podpatrywać kucharzy podczas przygotowywania naszego posiłku. Kuchnią zarządza Marcin Małecki, a tuż obok niego gotuje Marek Rogalski. Stworzyli kartę, gdzie znane smaki tańczą razem w niebanalnych zestawieniach i wychodzi im to całkiem nieźle!

Nowością jest brak podziału na przystawki i dania główne, co sprzyja dzieleniu się z przyjaciółmi i wspólnym smakowaniu szpikowanego masłem kurczaka zagrodowego z rożna (89 zł), talerza owoców morza (97zł) czy wieprzowiny od brzucha po chrupiące chipsy z uszu (74 zł). Jeśli chcecie sami delektować się daniem, możecie wybrać stek ze schabu w glazurze, serwowany z gryczanym sufletem i karmelizowaną marchewką (43 zł), pełen podrobów gulasz drobiowy (15 zł) czy chrupiący, pokrojony w duże kostki boczek podawany z kompresowanym arbuzem (19 zł). Posiłek można zakończyć sernikiem z musami owocowymi i migdałami (18 zł) lub tartą z prażonymi jabłkami, kardamonem i chipsami z białej czekolady (17 zł).

Niebywałą zaletą Dancing Anchor jest dizajn miejsca, wykreowany przez londyńskie studio DeSallesFlint. Nawiązując do klimatu miasta i stoczni, projektanci stworzyli miejsce wypełnione sztuką, między innymi obrazami Łukasza Patelczyka, grafikami Aleksandry Prusinowskiej czy fotografiami Sary Morris. Oprócz estetycznych przeżyć, Dancing Anchor dostarcza wieczorami porcję muzyki, do której można wesoło się pokiwać, dzięki koktajlom stworzonym w kolaboracji z warszawskim lokalem Kita Koguta.

Sea Food Plate Dancing Anchor Gdansk

© KUKBUK 2018