Sztuka dla sztuki w Bielsku-Białej - KUKBUK

Sztuka dla sztuki w Bielsku-Białej

Teraz poprzez jedzenie też możemy zrobić coś dobrego. W Bielsku-Białej właśnie rozpoczął się cykl degustacyjnych kolacji pod okiem przodujących, polskich kucharzy.

Fot.: materiały promocyjne

sztuka dla sztuki beksiem kukbuk

Grupa śląskich kucharzy wpadła na pomysł, aby zorganizować serię kolacji, z których dochód zostanie przeznaczony na budowę Teatru Grodzkiego w Bielsku-Białej. Koncepcja jest nie tylko szlachetna, lecz także smakowita, ponieważ o menu każdej z kolacji zadba inny szef kuchni. W dwutygodniowych odstępach goście Beksien Bistro będą mieli okazję spróbować smaków z różnych regionów, od tradycyjnej kuchni polskiej, śląskiej i beskidzkiej, aż po smaki z kuchni świata. Nie zabraknie nawet akcentów japońskich!

 

Zebrane pieniądze zostaną poświęcone na budowę ośrodka, który zintegruje lokalną społeczność i będzie centrum sztuki i aktywności, pozbawionym barier architektonicznych. Misją Teatru Grodzkiego jest dawanie wszystkim potrzebującym szansy rozwoju, odkrycia nowych umiejętności i pasji. Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat projektu.

 

Czwartkowe kolacje to pierwsza tego typu inicjatywa o charakterze dobroczynnym. Na przestrzeni trzech miesięcy w jednej kuchni zbiorą się m.in.: Przemek Błaszczyk, finalista Top Chef Polska, a także Krystian Skwierz, Kamil Skalczyński, Adrian Feliks i wielu innych. Pełną listę kucharzy znajdziecie tutaj. Oprócz pomocy dla niepełnosprawnych, organizatorzy chcą udowodnić, że w kulinarnym światem rządzą nie tylko prawa rywalizacji.

sztuka dla sztuki beksiem kukbuk

Fot.: materiały promocyjne


© KUKBUK 2018