Srebro dla Kukbuk-a! - KUKBUK

Srebro dla Kukbuk-a!

Już po raz trzeci reprezentacja KUKBUK-a wyszła z gali Konkursu Twórców Reklamy uzbrojona w miecz!
kukbuk nagroda

Trzeci start w konkursie, w którym przyznano w sumie 145 nagród, zaowocował srebrem dla edytorialu „Piegowaci” Dominika Tarabańskiego i Kasi Bielskiej, zamieszczonego w ósmym numerze KUKBUK-a.

kukbuk nagroda

– Ledwo zdążyliśmy zbiec z loży Teatru Polskiego na scenę, takie było tempo przyznawania nagród – śmiała się reprezentacja magazynu na gali. Nic dziwnego, święto kreacji reklamowych ma wielu bohaterów, a uhonorować należało wszystkich. Członkowie kapituły konkursu nie przyznali w tym roku nagrody głównej, ale kilka reklam wyraźnie podbiło ich serca, co przełożyło się na przyznanie nagród-mieczy w kilku różnych kategoriach. Wśród wyróżnionych znalazła się piękna inicjatywa marki Prima – odnalezienia darczyńców, którzy w latach osiemdziesiątych słali do Polski paczki z codziennymi dobrami. W uszanowaniu ich gestu marka postanowiła po latach połączyć obdarowanych i obdarowujących – i odwrócić role. Co z tego wynikło i co tak urzekło kapitułę konkursu, zobaczcie tutaj.

 

Nagrodami-mieczami obdarowano też agencję K2, odpowiedzialną za kontrowersyjny spot „Smutny autobus”, który spotkał się z tak dużym oddźwiękiem w sieci, że mimo wielu głosów sprzeciwu nie sposób było nie dostrzec viralowego charakteru tej reklamy. Gorące brawa otrzymał świetny pomysł agencji Isobar i fundacji Rak’n’Roll, by z pomocą najlepszych polskich fotografów stworzyć charytatywny bank zdjęć Photos for Life, gromadzący wyłącznie fotografie osób walczących z chorobą nowotworową i tych, które już wyzdrowiały. Doceniono także zabawną kampanię agencji Gong promującą trasę Męskie Granie – „Zwrotka Żywca” zachęcała internautów do napisania własnego fragmentu popularnej piosenki.

 

Podobno w tym roku przyszło jeszcze więcej zgłoszeń niż w poprzednim i zawierały one jeszcze więcej świetnych pomysłów. Cieszymy się z coraz wyższego poziomu kreatywności i razem z innymi nagrodzonymi wesoło potrząsamy naszym KTR-owym mieczem!

 

Zdjęcia: Kasia Bielska i Dominik Tarabański
Stylizacja: Małgorzata Białobrzycka

Modelka: Natalia / ModelPlus

Makijaż i fryzury: Katarzyna Machalska

Scenografia: Wito Bałtuszys


© KUKBUK 2018