Sony Xperia - odporny i pomocny - KUKBUK

Sony Xperia – odporny i pomocny

Gotowanie to brudna robota, a o utopienie telefonu w zupie czasem nietrudno. Jak sobie z tym radzą Kukbuczyce?
sony xperia kukbuk

 

Jest szary i deszczowy wieczór. Wychodzimy z redakcji i biegniemy na przystanek, klucząc między kałużami. Dzwoni telefon i przypominają się znajomi, którzy mieli wpaść na kolację. Zupełnie wyleciało nam to z głowy! W strugach deszczu pokornie drepczemy na bazarek po warzywa, zastanawiając się jednocześnie co ugotować. Na szczęście przepisy i pomysły możemy przeglądać wygodnie, bo smartfon Sony Xperia Z5 Compactma duży i wyraźny wyświetlacz. Szybko przeszukujemy stronę KUKBUK-a w poszukiwaniu inspiracji i wreszcie jest – zupa z dyni z ananasem, zaproponowana przez Agatę Wojdę, sprawdzi się doskonale i rozgrzeje tych, którzy tak jak my mokną tego wieczoru.

 

Biegniemy do domu i wpadamy z zakupami do kuchni. Smartfon ustawiamy w strategicznym miejscu, żeby mieć wgląd do przepisu. Roztapiamy masło w garnuszku i dodajemy pokrojoną dynię, zalewamy ją mleczkiem kokosowym i bulionem. Nagle – chlup! Sony Xperia też obrywa. Na szczęście jest wodoodporny (i zupoodporny, idealnie!), więc wystarczy go przetrzeć. Spoglądamy na ekran – co dalej? Dodajemy imbir i cukier, zostawiamy do zagotowania. W tym czasie siekamy drobno dymkę i kolendrę, kroimy w kostkę ananasa. Robimy przy tym małą rewolucję – sok z ananasa jest dosłownie wszędzie – na blacie, na podłodze i… na telefonie. Szybko obmywamy go pod kuchennym kranem, żeby nie kleił się od słodkiego, soczystego ananasa. Wycieramy do sucha i sprawdzamy, ile czasu pozostało do przyjścia gości. Przy okazji robimy zdjęcie garnka, w którym wszystko pięknie buzuje – para nie szkodzi smartfonowi. Szybko miksujemy zupę, dodajemy pastę chili i sok z limonki. Prażymy sezam, gdy rozlega się dzwonek. Znowu nam się udało!

 

Sony Xperia Z5 Compact to idealny sous chef: nie boi się wody ani szybkiego tępa pracy i robi piękne zdjęcia nie tylko zupie z dyni. To ulubiony gadżet zamaszystej Kukbukczycy!

sony xperia kukbuk
sony xperia kukbuk
sony xperia kukbuk

Zdjęcia wykonano telefonem Sony Xperia Z5 Compact


© KUKBUK 2018