Smakuj wegetariańskie Trójmiasto - KUKBUK

Smakuj wegetariańskie Trójmiasto

Nareszcie nadeszła wiosna, czas pikników i jedzenia na powietrzu. Trójmiasto rozpoczyna sezon z przytupem!

Tekst i zdjęcie: materiały promocyjne

smakuj trojmiasto grafika KUKBUK

To już druga odsłona wege edycji Smakuj Trójmiasto, a zarazem jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu. Raj dla podniebienia nie tylko wegetarian i wegan, ale każdego kto szuka odskoczni od mięsnego menu. Fani owoców, warzyw, strączków, tofu, humusu i roślinnych słodkości będą zachwyceni. Nie zabraknie klasyków bezmięsnej kuchni, ale pojawią się także dania zaskakujące nawet wegetarian z długoletnim stażem. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapraszamy zarówno osoby na diecie tradycyjnej, jak i alergików oraz osoby na dietach pudełkowych, bezglutenowych i bezcukrowych. Obiecujemy, że będzie pysznie! Nie zabraknie też gadżetów związanych z kuchnią wege. Tutaj z łatwością kupisz domowe wegańskie ciasta, majonez bez jajek, tempeh, bezmięsne pasztety, burgery, szejki, smoothie bowls, falafel i inne przysmaki.
Wśród atrakcji jubileuszowej edycji Smakuj Trójmiasto między innymi:

– pokazy gotowania ze znanymi szefami kuchni Ewą Maliką Szyc-Juchnowicz (restauracja Malika) oraz Piotrem Ślusarzem (Open Kitchen)

– gotowanie na żywo razem z Alicja Rokicką, autorką książki i bloga Wegan Nerd

– warsztaty tworzenia kuchennych zielników realizowane z marką Baziółka

– otwarty trening kettlebell na świeżym powietrzu z Kasią Dąbek

A poza tym degustacje, wywiady na żywo, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, atrakcje dla najmłodszych oraz joga na trawie i relaksująca strefa piknikowa pod gołym niebem. Zabierzcie znajomych i rozsmakujcie się w roślinnej kuchni!

 

W ramach festiwalu można wziąć udział w warsztatach z Wegan Nerd i nauczyć się tworzyć kuchenne zielniki z marką Baziółka. Zapisy na warsztaty: weronika@foodbrand.pl

 

KIEDY?
14 maja 2017
11.00 – 19.00

GDZIE?
Stary Maneż
Gdański Garnizon Kultury
ul. Słowackiego 23


© KUKBUK 2018