"Słodko" - nowa książka Yotama Ottolenghiego do wygrania! - KUKBUK

„Słodko” – nowa książka Yotama Ottolenghiego do wygrania!

Najsłodsza książka roku czeka na nowych właścicieli!

Nic, co słodkie, nie jest nam obce, dlatego z wielką niecierpliwością czekaliśmy na deserową książkę Yotama Ottolenghiego, którą napisał razem z cukierniczką Helen Goh. Jego przepisy na bakłażany, sałatki, kotleciki i wytrawne serniki zawsze zaskakują, kuszą i zniewalają, po „Słodko” spodziewaliśmy się podobnych fajerwerków. I nie zawiedliśmy się!

„Słodko” to nie jest książka dla tych, którzy wiecznie poszukują zamienników cukru czy mielą do ciasta kaszę jaglaną i fasolę. To publikacja pełna syropów, tłuściutkich kremów, orzechów, kwiatowych aromatów, błyszczących polew i obłoków cukru pudru. Yotam proponuje przepisy na ciastka i ciasteczka, babeczki, które wreszcie pozwolą odkurzyć formę do muffinek, niezwykłe bezy z krokantem, a także piętrowe ciasta i rolady. Poziom trudności przepisów jest różny – początkujący mogą zacząć od chałwowego brownie i ciastek anzac, aby potem z rozkoszą rozpłynąć się nad tartaletkami chai brulée i pączkami z kremem szafranowym. Podczas gdy większość książek kucharskich zasługuje co najwyżej na kilka zakładek, w „Słodko” chce się założyć wszystkie strony. Żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy!

Mamy dla was trzy egzemplarze tej rozkosznej książki. Aby je zdobyć, należy na adres konkurs@kukbuk.com.pl przesłać do 31 grudnia odpowiedź na pytanie: jaki był najlepszy deser w waszym życiu? Najciekawsze opisy nagrodzimy książkami, a wyniki pojawią się na stronie internetowej 3 stycznia. Powodzenia!


© KUKBUK 2018