„Sezonówki" – świadomy powrót do natury - KUKBUK

„Sezonówki” – świadomy powrót do natury

W „Sezonówkach" pierwszej książce naszego wydawnictwa, na nowo odkrywamy naturalne smaki, gotujemy zgodnie z rytmem pór roku oraz dajemy się porwać inspirującym rozmowom i opowieściom o ludziach.

Autor: Magda Olszewska
Zdjęcia: dinnershow.studio

Kiedy jest najlepsza pora na pora? Jak zrobić kiszoną kapustę? Czym popijać dynię, a czym śliwki? W „Sezonówkach”, pierwszej książce naszego wydawnictwa, na nowo odkrywamy naturalne smaki, gotujemy zgodnie z rytmem pór roku oraz dajemy się porwać inspirującym rozmowom i opowieściom o ludziach, dla których życie w zgodzie z naturą to kwestia codzienności, świadomości i odpowiedzialności za pokolenia.

Sezonówki” powstały z szacunku do przyrody, z chęci upowszechniania wiedzy o niej i wspierania ludzi, którym zależy na zielonym dobrostanie świata. To z jednej strony oryginalny przewodnik po porach roku i smakach, których urodzaj przypada na konkretny czas, z drugiej – felietony i rozmowy z fascynującymi ludźmi, którzy tworzą, uprawiają ziemię i żyją w zgodzie z naturą.

Na stronach tej książki sięgamy po niektóre sezonowe dobra i podpowiadamy, co można z nich przyrządzić i z jakim winem je połączyć; nie zapominamy o walorach zdrowotnych i przywołujemy ciekawostki związane z kontekstem kulturowo-społecznym sezonowych składników naszych dań. Inspirujemy do wędrówek po lokalnych bazarach, wspieramy rodzimą gospodarkę i budzimy wrażliwość na otaczającą nas przyrodę.

Aby pomóc sobie i wam w wyborze producentów uczciwego jedzenia oraz solidnych rzemieślników, zorganizowaliśmy akcję KUKBUK Poleca. To ludzie z wielką pasją do życia i szacunkiem dla przyrody. To właśnie oni zainspirowali nas do powstania tej publikacji.

Proste historie, smakowite przepisy, praktyczne wskazówki przeplatają się z barwnymi ilustracjami Magdy Pilaczyńskiej i inspirującymi cytatami.

Ta wyjątkowa książka w podręcznej, a przy tym eleganckiej formie, w twardej, zielonej oprawie ze złoconym napisem, jest dostępna na sklep.kukbuk.pl.

Redaktorka naczelna: Daria Pawlewska
Dyrektorka kreatywna i artystyczna: Oliwia Gede-Niewiadomska
Projekt graficzny i przygotowanie do druku: Diana Kosiorek
Ilustracje: Magda Pilaczyńska
Zdjęcia: dinnershow.studio


© KUKBUK 2018