„Druga sąsiedzka książka kucharska” – konkurs - KUKBUK

„Druga sąsiedzka książka kucharska” – konkurs

Jedzenie łączy ludzi! Mieszkańcy Gdańska wydali książkę z domowymi przepisami.
KUKBUK gdansk sasiedzi

Odkąd cukier można kupić o każdej porze dnia i nocy, wydaje się, że nie mamy już po co pukać do sąsiadów. Na klatce schodowej codziennie więc mijamy nieznajomych, którzy mieszkają parę metrów od nas. W Gdańsku jest inaczej!

Od dziewięciu lat Gdańskie Dni Sąsiadów integrują mieszkańców przy wspólnych stołach.  Podczas lokalnych spotkań na terenie miasta gdańszczanie mają okazję razem zjeść, porozmawiać – i dobrze się bawić. Każdy może zostać organizatorem takiego spotkania i zaprosić na nie swoich sąsiadów – wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Dodatkowo każdy uczestnik może zostać współtwórcą książki kulinarnej. „Druga sąsiedzka książka kucharska” to kolejny już zbiór domowych przepisów mieszkańców Gdańska, którzy w czerwcu wzięli udział w wydarzeniu.

Pięknie wydana publikacja ze zdjęciami Lucyny Kolendo i z rysunkami Hanny Kmieć cieszy oko i serce. Fotografie mieszkańców i ich opowieści pozwalają nam zajrzeć do rodzinnych kuchni gdańszczan. Przepisy są zróżnicowane: od babcinych rarytasów, takich jak szare kluski, po fantazyjne „sałatki tęcze” i „smocze pomidory”. Nie brakuje inspiracji międzynarodowych. Obok babki ziemniaczanej znajdziemy przepis na fattet bakłażan lub hinduski dhal.

Książka nie jest dostępna w sprzedaży, ale pięć egzemplarzy możecie wygrać w naszym konkursie!

Napiszcie, jakim rodzinnym daniem chętnie podzielilibyście się ze swoimi sąsiadami. Na zgłoszenia czekamy pod adresem konkurs@kukbuk.com.pl do 18 lipca. Następnego dnia, 19 lipca, wybierzemy pięć najciekawszych przepisów i ogłosimy zwycięzców. Powodzenia!

Regulamin konkursu


© KUKBUK 2018