Ruszył pierwszy sklep z nowoczesną polską porcelaną - KUKBUK

Ruszył pierwszy sklep z nowoczesną polską porcelaną

Do tej pory dostępna tylko w Berlinie i Paryżu, wreszcie jest do kupienia w Warszawie.
kukbuk_polska-porcelana sklep

Porcelanowa to pierwsze w Warszawie miejsce z tak bogatą ofertą nowoczesnej polskiej porcelany. Sklep znajdujący się na ulicy Kredytowej 2, na tyłach Zachęty (wejście od ulicy Księdza Juliusza Burschego), prowadzi Izabela Czyżak.

– Artyści entuzjastycznie odpowiedzieli na nasze zapytanie – wspomina pomysłodawczyni sklepu. – Do tej pory był pewien problem z kupieniem ich projektów w detalu. Zdeterminowani wielbiciele pięknej rodzimej ceramiki często więc pisali wprost do fabryk porcelany lub artystów z prośbą o sprzedaż jednej czy paru sztuk danego modelu.

Teraz wreszcie jest to możliwe – nie tylko na miejscu, w Porcelanowej, lecz także w całej Polsce. Inicjatywa Izabeli Czyżak ma bowiem wersję internetową – porcelanę można też kupić online na Porcelanowa.com.

 

kukbuk_polska-porcelana sklep fot. mat. prasowe

Izabela Czyżak z wykształcenia jest matematykiem. Do niedawna zajmowała się statystyką medyczną i informatyką. Zapragnęła zmiany i trochę za sprawą córki, która studiuje fotografię, porzuciła świat lekarzy na rzecz środowiska artystycznego.

– Temat opieki zdrowotnej jest jednym z trudniejszych, zwłaszcza w Polsce. Może z artystami będzie łatwiej niż z lekarzami – śmieje się Czyżak. Porcelanowa to biznes rodzinny, pani Izabeli, prócz córki, pomagają mąż i syn.

Na półkach Porcelanowej znajdziecie wyroby ze znanych polskich fabryk porcelany, takich jak Ćmielów i Kristoff, oraz dzieła indywidualnych artystów i małych manufaktur.

kukbuk_polska-porcelana sklep fot. mat. prasowe

Są tu piękne i cieszące się wielkim zainteresowaniem wazony Malwiny Konopackiej, śmieszne stworki od Hadaki, urocze pochlapane kubki i misy z Fenek Studio, pastelowa, matowa zastawa od MLY, talerze z motywami retro (również do powieszenia na ścianie) Look At My Plates Magdy Pilaczyńskiej, popularne kubki krakowskiej fabryki Kalva oraz AGDYBY z Wałbrzycha, stare i lubiane oraz te jeszcze nieznane, bo nowe projekty Marka Cecuły, a także dzieła MW Studio i ENDE ceramics Natalii Gruszeckiej i Jakuba Kwarcińskiego. W Porcelanowej znajdziecie również ceramikę z serii Polski Stół, czyli wspólnego projektu trzech dolnośląskich producentów: Kristoffa z Wałbrzycha, Manufaktury w Bolesławcu i Huty Julia z Piechowic. Hitem sprzedażowym działającego od początku października sklepu są ćmielowskie filiżanki w geometryczny wzór.

Porcelanowa

www.facebook.com/nowaporcelana

www.porcelanowa.com
ul. Kredytowa 2, Warszawa
godziny otwarcia: pon.-pt.: 11-19; sob.: 10-15


© KUKBUK 2018