Rozsmakuj się w mówieniu - KUKBUK

Rozsmakuj się w mówieniu

Tekst: Kasia Sójka, zdjęcia: materiały promocyjne, projekt wnętrz widocznych na zdjęciach arch. Urszula Kołodziejek-Herman

jezykodajnia kukbuk

W ilu językach świata potraficie powiedzieć, że jesteście głodni?                                            

                                                                                                                                                          

Językodajnia to innowacyjny projekt Agnieszki Bolikowskiej, która prowadzi nietypowe kursy dla osób chcących swobodnie mówić po angielsku i hiszpańsku. Małe, kameralne grupy spotykają się w specjalnie do tego przeznaczonej domowej przestrzeni. Przekraczając próg mieszkania, nie czujemy się, jakbyśmy szli na lekcję, raczej jakbyśmy przyszli odwiedzić znajomych.


KUKBUK-owi od razu przypadł do gustu pomysł tematycznych poczęstunków, które są przygotowywane dla uczestników kursu przez trzech współpracujących z Językodajnią kucharzy.


 

Każde zajęcia rozpoczynają się od wspólnego kosztowania smakołyków (pochodzących z krajów anglo- i hiszpańskojęzycznych), potem kursanci otrzymują przepisy, które mogą odtworzyć w domu. Aspekt wspólnego spożywania jest tu bardzo ważny, w końcu jedzenie łączy ludzi! Pozwala się rozluźnić i poznać nowe smaki. Właściwe spotkanie to wspólne oglądanie filmów i dyskusje, które toczą się wokół małego stołu. Uczestnicy siedzą na kanapach, rozkładają poduszki na podłodze, każdy ma nadzieję zająć miejsce na hamaku.

jezykodajnia kukbuk
jezykodajnia kukbuk
jezykodajnia kukbuk

Agnieszka Bolikowska jest przesympatyczną, pełną pasji i uważnie słuchającą nauczycielką. Jak sama przyznaje, nie stosuje metody polegającej na ciągłym przerywaniu kursantom, żeby ich poprawić. Najważniejsze według niej jest to, by przełamać własne bariery i zacząć mówić w języku, którego nie używa się na co dzień. Atmosferę intymności i spotkań towarzyskich potęguje, obdarowując uczestników ciekawymi prezentami, zgodnie z ich zainteresowaniami. Może to być ilustrowana historia Kubusia Puchatka, specjalnie ściągnięta z Wielkiej Brytanii, albo pięknie wydana książka kucharska, która przylatuje do kursanta z drugiego końca świata.

 

Jeśli się wstydzicie albo boicie mówić po angielsku lub hiszpańsku, koniecznie odwiedźcie Językodajnię! W komfortowych warunkach, bez cienia stresu nie tylko pokonacie bariery językowe, ale też spędzicie czas w miłym towarzystwie i będziecie mieć okazję, by spróbować nowych, zaskakujących smaków!


© KUKBUK 2018