Urodziny KUKBUK-a u Magda Klimczak - KUKBUK

Urodziny KUKBUK-a u Magda Klimczak

Kończymy niebawem dwa lata, czyli odpowiednio dużo, by samodzielnie ruszyć w trasę na spotkanie z czytelnikami.
KUKBUK MAGDA KLIMCZAK

W pierwszą podróż Zawsze Głodne Kukbuczyce ruszyły do Łodzi. Odwiedziłyśmy Magdę Klimczak, autorkę bloga Dare To Cook, naszą wierną czytelniczkę, która magazyn czyta od pierwszego numeru i wszystkie kolekcjonuje. Jej wytrwałość w podsuwaniu nam smakołyków zaowocowała w końcu publikacją przepisów Magdy w naszym serwisie. Mogliście więc wypróbować jej croissanty z bobem i ricottą, zupę kalafiorową oraz pęczak z kozim serem. Dlatego gdy Magda wyraziła chęć ugoszczenia nas w swoim domu, przyklasnęłyśmy jej propozycji i z ankietą KUKBUK-a pod pachą wsiadłyśmy do pociągu.

 

Magda do niedawna pracowała w korporacji. Po latach za biurkiem uciekła do kuchni – najpierw do Aleksandra Barona, gdzie nauczyła się obróbki mięsa. To zresztą jeden z jej ulubionych produktów. Zapytana o najczęściej wykorzystywany przepis z KUKBUK-a bez zająknięcia odpowiada: żeberka Waleckiej! Włączyła je do stałego, obiadowego repertuaru.

 

Po przygodach ze stołeczną gastronomią Magda wróciła do rodzinnego miasta i ośmielona namowami zakochanych w jej gotowaniu kolegów założyła blog Dare To Cook. Jego premiera zbiegła się w czasie z wydaniem pierwszego numeru KUKBUK-a. Magda pamięta, że przeglądała go w drodze do austriackiego Kaprun, dokąd wybrała się pojeździć na desce. Zachwyciła ją szata graficzna, przestrzeń, proste, ale efektowne przepisy. I oczywiście okładka. Nadal uważa, że jest najlepsza, choć tę wakacyjną z figlarnymi nóżkami i owocową tartą też bardzo lubi.

KUKBUK MAGDA KLIMCZAK

Pierwszy wpis został opatrzony przepisem na turecką pizzę i zdjęciami z komórki. Czasami Magda przegląda bloga i wraca do starych postów. Postęp jest ogromny, dziś blog uwodzi pięknymi zdjęciami niezwykle apetycznych dań. Jej prace docenił portal Food52, który opublikował zdjęcie cronatów Magdy na swoim Instagramie, a łodzianie przyznali Dare To Cook tytuł bloga roku. Magda dostała również propozycję poprowadzenia warsztatów fotograficznych.

 

Magda najpierw porwała nas na krótką wycieczkę po ulubionych zakątkach swojego miasta, a potem nakarmiła słodkościami. Rozkoszując się wypiekami, słuchałyśmy z zaciekawieniem jej przemyśleń na temat naszego magazynu. Parę pomysłów wykorzystamy!

KUKBUK MAGDA KLIMCZAK
KUKBUK MAGDA KLIMCZAK
KUKBUK MAGDA KLIMCZAK

Wizyta u Magdy jest pierwszą z cyklu „Urodzinowe spotkania KUKBUK-a”. Planujemy publikować portrety czytelników z całej Polski na naszej stronie internetowej. Chcemy poznać wasze opinie na temat magazynu, czekamy na zgłoszenia – ślijcie je na adres konkurs@kukbuk.com.pl wraz ze zdjęciem swojej kolekcji numerów KUKBUK-a oraz odpowiedzią, dlaczego go czytacie. Nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska, miasta, w którym mieszkacie, a także numeru telefonu. Napiszcie też, czym najchętniej poczęstowalibyście Zawsze Głodne Kukbuczyce. Autorów najciekawszych odpowiedzi odwiedzimy osobiście oraz nagrodzimy prezentami!


© KUKBUK 2018