"Qmam kasze. Do ostatniego okruszka" - do wygrania książka Mai Sobczak - KUKBUK

„Qmam kasze. Do ostatniego okruszka” – do wygrania książka Mai Sobczak

Wystarczy, że odpowiecie na nasze pytanie.

Maia Sobczak, blogerka i autorka książek od kilku lat coraz aktywniej promuje trend no waste, czyli ideę niemarnowania jedzenia – gotowania z tego, co zostanie nam z poprzednich posiłków, czarowania z różnych produktów, które w pierwszym odruchu zwykle wyrzucamy – z liści kalafiora, obierek jabłek, czerstwej bułki, czy resztki białego wina na dnie butelki.

Zakochaj się na nowo, zachwyć tym, co już masz, i zobacz jak zmieni to ciebie, twoich najbliższych i przyjaciół. Kreatywna kuchnia to najprawdziwszy czad czadów i mistrz mistrzów, to jest dopiero przygoda. Przed wami moja osobista odpowiedź na kulinarny, światowy trend no waste cooking – mieliśmy go zawsze w sercach, bo tak gotowały nasze mamy i babcie. To nic nowego, tylko nareszcie nauczyliśmy się czerpać z tego potencjału siłę!

Maia Sobczak, autorka bloga Qmamkasze – z wykształcenia psycholog, choć śmieje się pod nosem, że uprawia głównie psychologię pozytywną. Dietoterapeutka, pracuje w oparciu o najstarsze medycyny świata. Konsultantka Ajurwedy z ramienia Jiva institute w Indiach. Na co dzień tworzy zdrowe, wzmacniające ciało i umysł receptury, kusi pysznym jedzeniem, fotografuje, pisze artykuły, prowadzi warsztaty i wykłady. Ćwiczy jogę, kocha zwierzęta, ludzi i świat. Stylizuje kulinarnie i gotuje ile wlezie – w końcu trening czyni mistrza. Uważa że szacunek, pewna doza pokory i poczucie humoru sprawiają, że świat zaczyna poruszać się z większą gracją.

Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego „KUKBUK”:

Czas przystanąć i potraktować świat z wdzięcznością. Dzięki tej książce liście kalafiora, osad na dnie butelki po białym winie czy warzywne obierki skierują nasze myśli w stronę słońca i zmienią nas na zawsze. Otulmy się ciepłem rodzinnych opowieści Mai Sobczak, z których płynie wielopokoleniowa mądrość. Odkopmy z pamięci własne historie, w których jedzenie wykorzystane do ostatniego okruszka symbolizuje miłość. Niech ich przesłanie wędruje dalej do innych.

KONKURS!

Mamy dla was 5 egzemplarzy „Qmam kasze. Do ostatniego okruszka”. Aby je zdobyć, należy na adres konkurs@kukbuk.com.pl przesłać do 3 lipca odpowiedź na pytanie: jaki jest wasz przepis na popisowe danie z resztek? Najciekawsze opisy nagrodzimy książkami, a wyniki pojawią się na stronie internetowej 4 lipca. Powodzenia!

Przed udziałem w konkursie, zapoznaj się z naszym regulaminem.

qmam

© KUKBUK 2018