Przywitaj wiosnę z kartą Kukbuk-a! - KUKBUK

Przywitaj wiosnę z kartą Kukbuk-a!

Konnichiwa (dzień dobry)! Nie musisz znać japońskiego, ani podróżować do Japonii, by cieszyć się świętem kwitnącej wiśni. Z KUKBUK-iem z pewnością nie zapomnisz o hanami – w najnowszym numerze wszystko już kwitnie w oczekiwaniu na Wielkanoc. Poszukaj w portfelu swojej karty KUKBUK-a i zaplanuj święta z nami!
karta kukbuk
karta kukbuk

Przygotowania zacznij od zaparzenia herbaty – tej ceremonii poświęcamy sporo miejsca w magazynie (na stronach 114-125). Klasyczną matchę o pięknym, świeżym zielonym kolorze kupisz w sklepach Organic (masz 5-procentową zniżkę na zakupy powyżej 100 złotych) oraz w sieci Delikatesy Alma (15 procent na wszystkie produkty Food & Joy w pierwszy piątek miesiąca). Popijając zdrowy napar, spokojnie zaplanujesz zakupy i drobne przyjemności. Koniecznie zachowaj odrobinę matchy, by zrobić urocze, zielone pralinki ze strony 54. Jeśli nabierzesz apetytu na inne dania inspirowane japońskimi produktami, w sklepach Organic znajdziesz również ekologiczną pastę miso oraz glony wakame, czyli składniki, którym Japończycy w głównej mierze zawdzięczają długowieczność. Do Almy zajrzyj po świąteczne zakupy, najlepiej po lekturze naszych inspirujących przepisów. W „Wykluwa się” (na stronach 64-82) znajdziesz pomysły Witka Iwańskiego na ekstrawaganckie, niezwykle smaczne dania z jaj, a w „Babach pod specjalnym nadzorem” (na stronach 174-182), receptury na smakowite baby z całego świata.

By poczuć aromat wiosny, zajrzyj do jednego ze sklepów L’Occitane en Provence (masz 15-procentowy rabat na wszystkie produkty w sklepach w całej Polsce oraz w sklepie internetowym). W ofercie pojawiła się właśnie woda toaletowa o zapachu kwitnącej wiśni (149 złotych za 50 mililitrów), świeża, owocowa, delikatna. Mieszkańcy Tokio lubią zaglądać do L’Occitane en Provence na… kawę. W Shibuyi, jednej z najmodniejszych i najbardziej zatłoczonych dzielnic japońskiej stolicy, znajduje się kawiarnia tej francuskiej sieci. Z jej okien rozpościera się widok na słynne skrzyżowanie, uwiecznione przez Sofię Coppolę w filmie „Między słowami”, z niekończącym się kolorowym i modnie ubranym tłumem nastolatków. Królujący tu ostatnio minimalizm znajdziesz w ofercie sklepu Hot Herring (15 procent na wszystkie produkty), a zainteresowanych japońską mangą nastolatków (w wieku 13-19 lat) wyślesz na wyjazd organizowany przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas do Krynicy Zdrój (masz w nim zniżkę sto złotych). W trakcie dziesięciu dni pobytu nauczą się rysować mangę, wcielą się w ulubionego bohatera anime, opanują sztukę rolowania sushi, spróbują sił w kaligrafii, a na koniec zatańczą na macie DDR!

Na koniec zaś przyrządź dla siebie ramen; przepisy na trzy warianty tego dania znajdziesz na stronach 108-113. Jest naprawdę oishii (pyszny)!

Itadakimasu (smacznego) życzy redakcja KUKBUK-a


© KUKBUK 2018