Przekąski na ferie zimowe - szybkie i sprawdzone przepisy

4 przysmaki idealne na ferie zimowe

Rozgrzewające i dodające energii idealnie sprawdzą się zarówno na stoku jak i podczas wieczorów z książką.
kukbuk zima zupy

Szczęśliwi ci, którzy mogą wyjechać na ferie zimowe na narty, snowboard czy po prostu w góry, bo w mieście zima nie rozpieszcza. Deszcz ze śniegiem i dodatnia temperatura to nie jest to, czego po styczniu byśmy się spodziewali. Tak czy owak, w każdym z tych przypadków niech towarzyszy nam dobre jedzenie. To zawsze poprawia humor. Zerknijcie na 4 pyszne przekąski idealne na ferie zimowe (niezależnie od pogody).

Pasztet z pieczonej wieprzowiny

Siekana pieczeń, trochę smalcu, majeranek. Pakujemy w słoik i zabieramy do torby coś do smarowania. To pasztet zarówno dla górskich wędrowców, jak i dla tych, którym brakuje sił do dalszego rzucania się śnieżkami.

kukbuk przekaski na ferie rillettes

Pemikan z wiejskim chlebem

Wymyślili go amerykańscy traperzy, którzy potrzebowali łatwej do zabrania na wędrówkę i bardzo energetycznej przekąski. Suszone mięso bizonów mieszali z tłuszczem i kwaśnymi jagodami, w ten sposób wytrzymywało długie tygodnie. My pemikan robimy z wołowiny i żurawiny, a potem jemy z wiejskim chlebem.

kukbuk przekaski na ferie

Herbata z rozmarynem

Dorzucanie do herbaty aromatycznych ziół to dobry sposób na aromatyczny, rozgrzewający napar. Do tego cynamon, plasterki pomarańczy i miód – lepiej weźcie duży termos, każdy będzie chciał dolewkę.

kukbuk przekaski na ferie

Gorąca czekolada z chili

Jeden kubek gęstej i pachnącej czekolady nie tylko rozegna szare chmury, lecz także poprawi humor zmarzniętym spacerowiczom. Zimą grzeszki się nie liczą, w końcu coś nas musi grzać.

kukbuk przekaski na ferie

© KUKBUK 2018