Potrzebna pomoc! Spłonęła część gospodarstwa Kwaśne Drzewo Sauerbaum - KUKBUK

Potrzebna pomoc! Spłonęła część gospodarstwa Kwaśne Drzewo Sauerbaum

W ramach wsparcia, zaplanowane jest już kilka form działania.

Tekst: Małgorzata Machnicka

9 czerwca, zaraz po Ekotargu, spłonęła doszczętnie obora w Kwaśnym Drzewie Sauerbaum. Większość zwierząt zdołała uciec, jednak 12 najmłodszych zginęło. Olena i Kamil z dziećmi Miśką i Kajem potrzebują pomocy w odbudowie ich domu. Społeczność ekotargowa i ta związana z Revitą Warmia stworzyła plan operacyjny. W ramach wsparcia zaplanowane jest już kilka form działania – każdy może coś dorzucić: pieniądze, swoją obecność przy odbudowie czy produkty.

Kwaśne Drzewo Sauerbaum tworzy miłe małżeństwo Kamila i Oleny Dudała, które własnoręcznie wytwarza sery wszelakiego rodzaju – od dekorowanych kwiatami kozich, przez halloumi o wdzięcznej nazwie „Smażyciel”, po domową fetę z owczego mleka. Gospodarstwo Sauerbaum może się także pochwalić syropami z kwiatów m.in. piwonii czy róży damasceńskiej, solonym karmelem na kozim i owczym mleku, wytrawnymi czatnejami. W małej manufakturze powstają również mydła, artystyczne przedmioty z owczego runa oraz piękne unikatowe introligatorstwo artystyczne. 

Kwaśne Drzewo Sauerbaum to także laureaci zeszłorocznej edycji konkursu KUKBUK Poleca. Otrzymali wtedy nagrodę za:

dbałość o każdy detal w procesie produkcji, za smak idący w parze z estetycznie zaprojektowanym opakowaniem, za sery udekorowane pachnącymi kwiatami i za troskę o kozę, od której wszystko się zaczęło.

Dedykowane subkonto do wpłat:
Fundacja Revita Warmia, Tłokowo 45, 11-320 Jeziorany
Tytuł przelewu: odbudowa kwasnegodrzewa darowizna
Nr konta: 29 8857 0002 3011 0157 3323 0002

Tutaj znajdziecie więcej o wydarzeniu>>>


© KUKBUK 2018