Podziel się posiłkiem - KUKBUK

Podziel się posiłkiem

Pamiętacie kanapki, które robili wam do szkoły rodzice lub dziadkowie? Nasze były zawsze solidnie obłożone ulubionym żółtym serem i smakowały doskonale, jedzone gdzieś na schodach lub w zakamarkach szkolnych korytarzy. Nie każde dziecko jednak siada do ułamków i przypadków z pełnym brzuchem. Jeśli chcecie pomóc, możecie podzielić się posiłkiem razem z Danone
danone kukbuk

Zbiórka żywności w sklepach odbędzie się dopiero w pierwszy weekend października, ale już dziś możecie wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem w internecie. Poprzez serwis Allegro można kupić paczki z żywnością za 5, 10, 15 lub 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3 posiłki, 7, 8 lub 15 posiłków dla dzieci. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Nikt nie rodzi się z umiejętnością dzielenia się z innymi, dlatego organizatorzy zbiórki postawili na edukację najmłodszych. Aktorka Ania Wendzikowska napisała bajkę dla przedszkolaków, której wersję audio można pobrać stąd. Z myślą o starszych dzieciach powstał scenariusz lekcji, tłumaczący zjawisko niedożywienia i zachęcający do pomagania tym, którzy tego potrzebują.

160 tysięcy uczniów codziennie patrzy w pusty talerzyk, a dieta aż 360 tysięcy dzieci nie zapewnia im prawidłowego rozwoju. Teraz możemy im pomóc jednym kliknięciem. Do dzieła, jedzoki!


© KUKBUK 2018