Pij wodę z kranu - KUKBUK

Pij wodę z kranu

W polskich miastach łatwiej jest o wi-fi niż o darmowy łyk wody, a restauracje słono liczą sobie za ten podstawowy napój w eleganckich butelkach. Czy warto płacić za wodę, skoro mamy ją w kranach?
woda z kranu kukbuk

Akcja „Piję wodę z kranu“ zrodziła się z pytania o to, dlaczego mając w kranach dobrej jakości wodę, wciąż kupujemy butelkowaną. Cierpią na tym nie tylko nasze portfele, ale także środowisko naturalne – szacuje się, że Polacy wyrzucają co roku 100 tysięcy ton butelek PET! Zamiast kupować plastik, wystarczy przecież odkręcić kran.

Projekt powstał ponad rok temu i odbił się echem w mediach. Organizatorzy założyli także fundację zbierającą pieniądze na rozwój akcji oraz zaprojektowali butelki wielokrotnego użytku, wykonane z tworzywa bezpiecznego dla zdrowia, szczelne, lekkie i niechłonące zapachów. Butelki można kupić tutaj, a tu znajdziecie listę miejsc, w których woda z kranu czeka na każdego spragnionego.

Jeśli nie jesteście pewni, czy woda z kranu jest tak samo zdrowa, jak ta butelkowana, przeczytajcie rozmowę z dietetyczką Katarzyną Chyż. My cieszymy się, że zła sława kranówki odchodzi w niepamięć i wznosimy toast za dalsze powodzenie akcji!


© KUKBUK 2018