Olympus na wysokościach - KUKBUK

Olympus na wysokościach

Pierwsze z cyklu warsztatów fotograficzno-kulinarnych w studiu Smolna8 były poświęcone nowalijkom.
fotografia kulinarna kukbuk

W najpiękniej położonym studiu kulinarnym Warszawy spotkaliśmy się z blogerami i specjalistami z Olympus Polska w deszczowy i pochmurny dzień, dlatego panorama miasta oglądana z 18 pietra była lekko zamglona i szara. Nie miało to jednak znaczenia, bo tego dnia na zdjęciach miały znaleźć się dania z młodych warzyw, które właśnie pojawiały się na straganach. W kuchni czekały na nas kwiaty cukinii i czarnego bzu, groszek i bób, młode marchewki, różne rodzaje sałaty i pęki ziół. Zanim jednak zabraliśmy się do gotowania, zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami fotografii produktowej, które przekazali nam eksperci z Olympus Polska. O upiększaniu potraw i stołów opowiedzieli natomiast styliści, z którymi KUKBUK współpracuje regularnie, a ich dzieła możecie podziwiać na naszych stronach. Ich wskazówki były bardzo sprytne, podpowiedzieli na przykład, że warto poszukać starych, zniszczonych desek, które najlepiej sprawdzą się w roli tła lub podstawy. Do studia przywieźli całą masę talerzy, kawałków drewna i tkanin, których mogliśmy użyć do stylizacji swoich zdjęć.

fotografia kulinarna kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
fotografia kulinarna kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
fotografia kulinarna kukbuk

Po części teoretycznej odrobinę burczało nam w brzuchach, więc każdy chwycił interesujący go aparat Olympus i zabraliśmy się do gotowania. Do zrobienia były sałaty z dodatkami i dressingami, chłodniki i tarty. Każdy sam skomponował sobie swój obiekt fotograficzny, my zdecydowaliśmy się na wytrawną tartę z cukinią, groszkiem, serem z niebieską pleśnią i ziołami. Wyszła tak pięknie, że po skończonych zdjęciach szkoda było jeść! Każdy uczestnik mógł zasięgnąć porady specjalistów, którzy podpowiadali, jak oświetlać i kadrować dania. Oczywiście po skończonej sesji zjedliśmy wszystko do ostatniego okruszka – chrupiących i kolorowych nowalijek nigdy dość!

fotografia kulinarna kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne warsztaty Olympus odbędą się 26 lipca, a przygotowywać i fotografować będziemy chłodne napoje. Oby pogoda dopisała!


© KUKBUK 2018