Odeszła Hanna Szymanderska - KUKBUK

Odeszła Hanna Szymanderska

Z przeogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznym wypadku, w którym zginęła wybitna autorka książek kulinarnych i wspaniała osoba - Hanna Szymanderska oraz znany z roli kucharza w serialu "Złotopolscy" Grzegorz Komendarek.
kukbuk Hanna Szymanderska

Z pracy Pani Hanny korzystał chyba każdy, kto kiedykolwiek gotował dania kuchni polskiej.
W swoim pisarskim dorobku miała kilkadziesiąt książek, między innymi, „Na polskim stole”, „Polska Wigilia”, „Polska Wielkanoc” czy „Śluby polskie” i, przede wszystkim, wielkie dzieło „Encyklopedię polskiej sztuki kulinarnej”. Ta ostatnia pozycja dotarła do setek tysięcy czytelników. Niedawno to kompendium doczekało się nowego wydania w odświeżonej szacie graficznej pod tytułem „Prawdziwa kuchnia polska”.

W naszej redakcji z tej monumentalnej pozycji korzystaliśmy setki razy i z pewnością skorzystamy jeszcze wielokrotnie. Bo Pani Hanna była dla nas wybitnym autorytetem, a jej dorobek i spuścizna zostaną z nami na zawsze.

Żegnamy wielką autorkę, niestudzoną propagatorkę dobrego jedzenia oraz wspaniałą, ciepłą osobę, pełną entuzjazmu i dobrej energii. Pozostaje wielki żal i dzieła Pani Hanny.


© KUKBUK 2018