Nowe oblicze cukierni Batida - KUKBUK

Nowe oblicze cukierni Batida

Słodkości z Batidy od 25 lat przyciągają mieszkańców stolicy. Cukiernia nie spoczywa jednak na laurach i ciągle zmienia się na lepsze!

Zdjęcia: materiały promocyjne

BATIDA KUKBUK

Wiosną najpiękniejszy lokal sieci, znajdujący się na placu Konstytucji, został zamknięty. Blady strach padł na miłośników słodkości, ale mamy dobrą wiadomość. Była to tylko modernizacja i to wyjątkowo udana! Siedziba cukierni po remoncie zachowała swój historyczny charakter. Wysoką na siedem metrów salę nadal rozświetlają ceramiczne żyrandole, wykonane niedługo po wojnie przez Helenę i Lecha Grześkiewiczów. Przestrzenny charakter wnętrza podkreśla ściana z lustrem i wykonana na zamówienie, pięciometrowa lada z białego kamienia, ustawiona na delikatnych metalowych nóżkach. Połączenie odświeżonego wystroju z budownictwem z lat 50. zdefiniowało na nowo tę przestrzeń. Z ozdobnych balkonów w górnej części kondygnacji roztacza się widok na rozświetlony neonami plac Konstytucji. Wkrótce do dyspozycji gości będzie również sala bankietowa, która jest właśnie odnawiana.

BATIDA KUKBUK BATIDA KUKBUK
BATIDA KUKBUK

Batida to cukiernia z tradycją. Jej wyroby już od 25 lat przyciągają stałych klientów. Siedziba Batidy również ma wiele wspólnego z historią. Przy placu Konstytucji, w ścisłym centrum stolicy, na warszawskim MDM-ie – dzielnicy budowanej zaraz po wojnie, o charakterystycznej dla socrealizmu architekturze – mieścił się niegdyś koktajl bar Hortexu, w którym serwowano słynną babę ze śliwą (wciąż obecną w menu Batidy). Dziś ten budynek jest wpisany do rejestru zabytków.

 

Kolejny lokal Batidy otworzył się także na Powiślu, a jego wyjątkowość polega na połączeniu sztuki cukierniczej z rozbudowaną częścią rozrywkową dla dzieci. Każdy szkrab znajdzie tam coś dla siebie – jest tu ścianka wspinaczkowa, stolik i kredki do malowania, minikuchnia, kącik sportowy, przyrządy do akrobatyki. Oprócz tego nie brakuje oczywiście słodkości i wypieków, ciasta i zdrowe przekąski można ze sobą zabrać na wynos i zjeść w pobliskim parku.

BATIDA KUKBUK

Jeśli tak jak my kochacie desery, mamy dla was dobrą wiadomość. Jesienią ruszy kolejna tura warsztatów cukierniczych, które organizujemy razem z cukiernią Batida. Bądźcie czujni i nie przegapcie takiej okazji na spędzenie wyjątkowo słodkiego dnia!


© KUKBUK 2018