Mobilna kuchnia? To możliwe! - KUKBUK

Mobilna kuchnia? To możliwe!

Czy zdarza wam się podczas wizyty w restauracji żałować, że nie możecie porozmawiać z kucharzem o tym, co właśnie zjedliście, jak danie zostało przygotowane albo co zainspirowało jego twórcę?
Mobilna kuchnia kukbuk

Właściciele restauracji Concordia Taste, będącej częścią poznańskiego centrum kreatywności i innowacyjności Concordia Design, uważają, że miejsce szefa jest i w kuchni, i między stolikami – zależy im na tym, aby mógł dzielić się historiami, które kryją się za jego daniami, jednocześnie je przygotowując. Stąd potrzeba technologicznej rewolucji, która przybrała formę FoodLab by Studio Rygalik.

Jest to mobilna stacja kulinarna, którą można wprowadzić do restauracji, a tym samym przełamać dystans między gośćmi i kucharzami. Łączy ona w sobie kuchnię, bar, spiżarnię oraz stanowisko do prowadzenia warsztatów. Została wyposażona w zaawansowane technologicznie, energooszczędne sprzęty marki Siemens. Jej główną zaletą jest zmienność – dzięki modułowej budowie można stację dostosować do wielu potrzeb.

FoodLab to nie instalacja czasowa, a stały element Concordia Taste, ale nam i tak śpieszy się do Poznania, żeby zobaczyć, jak mogą wyglądać kuchnie przyszłości.


© KUKBUK 2018