Miód na serce, czyli o sekretnym życiu pszczół - KUKBUK

Miód na serce, czyli o sekretnym życiu pszczół

Pszczoły mogą być źródłem wielkiej inspiracji, nie tylko w kuchni.
kukbuk miod pszczoly

Co łączy życie pszczół i ludzką duchowość? Czy obserwowanie pracy w ulu ma wpływ na nasze tradycje? Jakie są związki pszczół z naszą kulturą? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas spotkania artystyczno-kulinarnego  „Miód na serce”, które odbędzie się 1 marca o godzinie 19 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  Tego wieczoru będziemy mogli poznać różne aspekty życia i pracy pszczół, jak również artystyczne i kulturowe inspiracje związane z miodem i ulem. To wspaniała okazja do przybliżenia roli pszczół w kulturze, sztuce i tradycjach, także tych żydowskich.

 

Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert zespołu Z lasu, a także specjalnie przygotowana degustacja. Uczestnicy spotkania będą mieli szansę spróbować potraw z miodem, wywodzących się z kultury Żydów polskich.

kukbuk miod pszczoly

„Miód na serce”  to spotkanie inaugurujące ósmą edycję Festiwalu Nowe Epifanie/Gorzkie Żale, na który składają się dyskusje filozoficzne i teologiczne oraz wydarzenia artystyczne. Więcej o tegorocznej edycji festiwalu można dowiedzieć się na stronie www.noweepifanie.pl

 

„Miód na serce” – wydarzenie artystyczno – kulinarne

1 marca (środa), godz. 19:00

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Cena biletu: 25 zł, do nabycia na stronie muzeum Polin oraz w kasie muzeum


© KUKBUK 2018