Kulisy sesji Dolce vita - KUKBUK

Kulisy sesji Dolce vita

Ponętne kobiety w zwiewnych halkach, złote światło i włoska kuchnia. Inspiracja włoskim kinem w #KukbukTuttiFrutti jest oczywista.

Tekst: Darek Klimczak, zdjęcia: Monika Błęcka

sesja kukbuk kulisy

Tego dnia było naprawdę ciepło. Słońce przygrzewało, woda szemrała w ogrodowej fontannie, pomidory błyszczały soczystą czerwienią skórek. Atmosfera sesji fotograficznej „Dolce vita” przypominała klimat najgłośniejszego włoskiego filmu ostatnich lat – „Wielkiego piękna”.

sesja kukbuk kulisy

Polski maj bywa kapryśny, tym razem jednak zagrał świetnie. Był ciepły poranek, a na podwórku starej, warszawskiej kamienicy promienie słońca oblewały światłem zieleń dojrzewającej przyrody.

 


Nasza dziewięcioosobowa ekipa mogła czuć się jak na południu Europy, gdy rozpoczynała pracę nad zdjęciami. Zwłaszcza że w ogrodzie i we wnętrzach stylowego mieszkania łatwo było sobie wyobrazić Sophię Loren patrzącą prosto w oczy Marcello Mastroianniego.


 

Inspiracja włoskim klimatem była bowiem oczywista: dwie piękne kobiety w zwiewnych halkach, do tego ciepło i wnętrza oświetlone jak przez toskańskie słońce. I oczywiście włoskie jedzenie: pomidory, oliwki, oliwa, makaron. Naprawdę można było się poczuć jak w Italii.

sesja kukbuk kulisy

Jedynie styl pracy był bardziej z naszej części Europy. Fotografka Dagmara Mituniewicz przyjechała na tę sesję prosto z Londynu. Dastin Poraziński nie tylko przywiózł ubrania i jedzenie, ale też zadbał o stylizację. Z kolei o wygląd modelek, Sylwii i Kilji, postarał się Sławek Oszajca.

sesja kukbuk kulisy

Zdjęcia trwały długo, niemal 10 godzin. Było więc już późne popołudnie, gdy na koniec wszyscy usiedli razem do stołu. Makaron wymieszany z pomidorami, bazylią, czosnkiem, bogato polany oliwą na zmianę gotowali niemal wszyscy, przez kilka godzin. Do końca zatem nie było wiadomo, jak będzie smakować. Głód był jednak wielki. Makaron zniknął błyskawicznie. Brakowało tylko wina.

sesja kukbuk kulisy

W najnowszym wydaniu KUKBUK-a znajdziecie mnóstwo zmysłowych przyjemności, sięgnijcie po #KukbukTuttiFrutti.

sesja kukbuk kulisy

© KUKBUK 2018