Kukbukowa prezentacja niezwykłej mody kuchennej - KUKBUK

Kukbukowa prezentacja niezwykłej mody kuchennej

Pamiętacie niezwykłą sesję z zimowego wydania KUKBUK-a? Teraz będziecie mogli z bliska przyjrzeć się wyjątkowym kuchennym fartuchom zaprojektowanym dla nas przez czołowych polskich projektantów mody. Ich prezentacja odbędzie się podczas III Targów Książki Kulinarnej w najbliższą sobotę o 18.00.
fartuch kuchenny kukbuk

Gotowanie stało się modne. Naturalną ewolucją tego faktu jest… moda na kuchenną modę. Stąd też pomysł na KUKBUK-wy performance. Naszą akcją chcemy podkreślić wyjątkowość fartuchów, które są praktyczne, wykonane z naturalnych tkanin, a przy tym – na swój niebanalny sposób – strojne. Projektanci – wśród nich Blessus, Michał Szulc, MMC, Joanna Klimas, Anna Poniewierska – odbili bowiem od tradycyjnej figury ubrania roboczego i wykreowali nową jego wizję.

fartuch kuchenny kukbuk

„Przekraczamy granice, aby zrozumieć więcej. Fartuch to dla nas z jednej strony strój pełniący praktyczną funkcję, a z drugiej źródło przekazu estetycznego i dotykającego kwestii stylu życia. Zależy nam również na prowadzeniu bezpośredniego dialogu z czytelnikami, a wydarzenia takie jak Targi Książki Kulinarnej doskonale wpisują się w tę ideę” – mówi nasza wydawczyni Daria Pawlewska.

 

„Kulinaria to więcej niż przepis. KUKBUK poprzez artystyczne działania przekracza granice, ukazując codzienność z innej perspektywy. Jesteśmy interdyscyplinarną platformą, projektem działającym na wielu płaszczyznach, dlatego podejmujemy takie inicjatywy” – dodaje.

fartuch kuchenny kukbuk

Koncepcję i pomysł akcji razem z Darią przygotowała nasza dyrektorka artystyczna Oliwia Gede-Niewiadomska, a opiekę nad prezentacją roztoczył znany również z łam KUKBUK-a Dastin Poraziński.

 

Podczas prezentacji fartuchów zwróćcie też uwagę na fryzury modelek. O to, aby korespondowały z niezwykłymi strojami zadbała sama Jaga Hupało.

 

Zapraszamy też na debatę o modzie kuchennej, która odbędzie się po pokazie, o godzinie 19.00. Brzmi ciekawie? Koniecznie bądźcie z nami. Do zobaczenia w sobotę!

 

NIEZWYKŁE FARTUCHY KUKBUKA

III Targi Książki Kulinarnej

godzina 18.00

Qchnia Artystyczna w Zamku Ujazdowskim
Jazdów 2, Warszawa
wstęp wolny


© KUKBUK 2018